Andijonda ikki bolani qasddan o‘ldirgan homilador ayol qo‘lga olindi
Andijonda 2 nafar voyaga yetmagan bola qotillik alomatlari bilan topilganligi haqida xabar berilgandi.
Jinoyatni fosh qilishga qaratilgan tezkor-tergov tadbirlar natijasida mazkur jinoyat 1995-yilda tug‘ilgan, Izboskan tumanida yashovchi ayol tomonidan sodir etilganligi qayd qilingan. Bu haqda Bosh prokuratura matbuot xizmati xabar berdi.
Aniqlanishicha, ushbu ayolning nomida bo‘lgan uyda 2022-yil aprel oyidan buyon qarindoshi (xolavachchasi), 2 nafar voyaga yetmagan farzandi (o‘g‘li 10 yosh, qizi 7 yosh) va buvisi bilan yashab kelishgan.
Ayol ko‘rsatuvida, xolavachchasi sabab oilasi buzilib ketganligi uchun yuklarini o‘z uyiga olib kelmoqchi bo‘lganida, xolavachchasi bunga qarshilik qilganligi, unga uyni bo‘shatib qo‘yish haqida qo‘ygan talabini ham rad qilib kelayotganligini bildirgan.
Shunda ayol xolavachchasidan qasd olish maqsadida uni uyda yo‘qligidan foydalanib hamda buvisi ko‘z ko‘rish va qulog‘i eshitish qobiliyati pastligini bilgan holda 16-iyun kuni uyga kelib, xolavachchasining 2 nafar farzandini qasddan o‘ldirib, jasadlarini uyni ayvon qismidagi polni tagidagi yerto‘laga yashirgan.

В Андижане задержана 27-летняя женщина, убившая двоих несовершеннолетних детей
Ранее мы сообщали, что в одном из домов Андижана были обнаружены тела двух несовершеннолетних детей с признаками убийства.
В результате оперативно-розыскных мероприятий было установлено, что преступление совершила жительница Избасканского района, 1995 года рождения. Об этом сообщили в пресс-службе областной прокуратуры.
Выяснилось, что в доме, принадлежащем задержанной, с апреля текущего года проживали ее двоюродная сестра с двумя несовершеннолетними детьми (10-летний сын и 7-летняя дочь) и бабушкой.
По показаниям женщины, она разошлась со своим мужем и собиралась перевести свои вещи к себе домой, однако ее родственница была против этого и отказывалась покидать дом.
После этого женщина, воспользовавшись отсутствием своей двоюродной сестры и тем, что у бабушки плохое зрение и слух, 16 июня пришла в дом, убила двоих детей, чтобы отомстить своей родственнице, и спрятала их тела в подвале под одной из комнат.