Koronavirus tasdiqlangan hind aktrisasi Ayshvariya Ray va uning qizi Aradxya shifoxonadan chiqdi, deya «Twitter»da xabar berdi Rayning turmush o‘rtog‘i, hind aktyori Abxishek Bachchan.
«Yaxshi tilak va duolaringiz uchun barchangizga minnatdorlik bildiraman... Ayshvariya va Aradxyaning test natijalari, xayriyatki, yaxshi chiqdi. Endi ular shifoxonadan chiqib, uyda bo‘lishadi. Otam bilan birga tibbiyot xodimlari nazoratida shifoxonada qolamiz», — deb yozadi Bachchan.
Avvalroq Bollivud yulduzi Amitabx Bachchan va uning o‘g‘lida koronavirus aniqlangani haqida xabar bergandik. Abxishekning ma’lum qilishicha, ularda kasallik yengil shaklda o‘tmoqda.
Ayshvariya Ray — aktrisa va 1994-yilgi «Dunyo go‘zali» tanlovi g‘olibi. U Bollivudning eng ko‘hna va eng nufuzli «Filmfare Awards» mukofoti hamda Hindistonning oliy davlat mukofotlaridan biri bo‘lgan Padma Shri sohibasidir.
Amitabx Bachchan — Hindistondagi eng mashhur aktyorlardan biri, ko‘plab hind filmlarida suratga tushgan. Uchta Milliy kinomukofot va 11 ta «Filmfare Awards» mukofotini qo‘lga kiritgan. Hindistonning oliy darajadagi mukofotlari bilan taqdirlangan.
Uning o‘g‘li Abxishek – Hindistonda taniqli aktyor va prodyuser. Ikkinchi plandagi eng yaxshi erkak roli uchun uchta «Filmfare Award» mukofotidan tashqari Abxishek 2009-yilda eng yaxshi film uchun Milliy kinomukofotga sazovor bo‘lgan.

Индийская актриса Айшвария Рай выздоровела после COVID-19
Индийскую актрису Айшварию Рай и ее дочь Арадхью, у которых был подтвержден коронавирус, выписали из больницы, сообщил в Twitter супруг Рай, индийский актер Абхишек Баччан.
«Благодарю вас всех за ваши постоянные молитвы и добрые пожелания... Айшвария и Арадхья, к счастью, дали отрицательный результат и выписаны из больницы. Теперь они будут дома. Мы с отцом остаемся в больнице под присмотром медицинского персонала», — написал Баччан.
Ранее коронавирус был также выявлен у Баччана и его отца — болливудской звезды Амитабха Баччана. Как сообщил Абхишек, болезнь проходит у них в легкой форме.
Айшвария Рай — победительница конкурса «Мисс Мира» 1994 года и актриса. Она обладательница двух премий Filmfare Awards, считающейся старейшей и наиболее престижной кинопремией Болливуда и одной из высших гражданских государственных наград Индии — Падма Шри.
Баччан-старший — один из самых популярных и известных актеров Индии, снявшийся во многих индийских фильмах. Обладатель трех Национальных кинопремий и 11 премий Filmfare Awards. Награжден высшими гражданскими наградами Индии. В 2013 году Баччан дебютировал на международном экране в фильме «Великий Гэтсби», где сыграл персонажа Мейера Вольфшейма.
Его сын Абхишек – известный в Индии актер и продюсер. Помимо трех премий Filmfare Award за лучшую мужскую роль второго плана, Абхишек получил Национальную кинопремию 2009 года за лучший фильм на хинди.