Istanbuldan uchgan samolyot Toshkentga majburan qo‘ndi
Turkiyaning Istanbul shahridan Qirg‘iziston poytaxti Bishkekka uchayotgan «Turk havo yo‘llari» aviashirkatining TK344 yo‘lovchi reysi ob-havo sharoitining yomonligi tufayli «Toshkent» xalqaro aeroportiga favqulodda qo‘ngan. Bu haqda «O‘zbekiston aeroportlari» AJ matbuot xizmati ma’lumot berdi.
Favqulodda qo‘nishga Bishkek aeroportida quyuq tuman tushib, ko‘rish masofasi 800 metrni tashkil qilayotgani sabab bo‘lgani aytilgan. Buning ortidan reys ekipaji muqobil aerodromga jo‘nab ketishga qaror qilgan.
Uzbekistan airports bortida 184 yo‘lovchi bo‘lgan samolyot Toshkent vaqti bilan soat 09:42 da qo‘ngani, uning Qirg‘iziston poytaxtiga parvozini davom ettirish imkoniyati o‘rganilayotganini qayd etgan.

Самолет, летевший из Бишкека в Стамбул, совершил посадку в Ташкенте
Пассажирский рейс TK344 турецкой авиакомпании Turkish Airlines, следовавший по маршруту Стамбул — Бишкек, совершил вынужденную посадку в международном аэропорту «Ташкент» по причине неблагоприятных погодных условий в аэропорту назначения — туман, видимость 800 м. Экипаж принял решение уйти на запасной аэродром. Об этом сообщает пресс-служба Uzbekistan Airports.
«Самолет со 184 пассажирами на борту благополучно произвел посадку в 09:42 по местному времени. На данный момент решается вопрос о возможности дальнейшего следования воздушного судна в аэропорт назначения», - говорится в сообщении.