Jenevadagi park tikanli simlar bilan o‘raldi. U yerda muhim uchrashuv rejalashtirilgan
Jenevadagi Rossiya va AQSh prezidentlari Vladimir Putin va Jo Baydenning birinchi uchrashuvi bo‘lib o‘tadigan La Granj bog‘i tikanli simlar bilan o‘rab chiqildi. Bu haqda MK.ru xabar bermoqda.
Ma’lumot berilishicha, ushbu joy atrofida allaqachon temir to‘siqlar o‘rnatilganligi aniqlangan. Xavfsizlik zonasi bo‘lgan qo‘shni hudud esa harbiylar tomonidan to‘sib qo‘yilgan.
Bu ikki davlat rahbarlari uchrashuvidan oldin qo‘llanilgan barcha xavfsizlik choralaridan yiroq ekanligi aytib o‘tilgan. Jeneva ma’muriyati kompaniyalarga o‘sha kuni o‘z xodimlarini masofadan ishlashga o‘tkazishni tavsiya qilgan.
Eslatib o‘tamiz, avvalroq Dmitriy Peskov Putin Jenevaga 16-iyun kuni borishi haqida aytib o‘tgan edi.

Парк в Женеве обнесли колючей проволокой. Здесь встретятся Путин и Байден
Парк Ла Гранж в Женеве, где пройдет первая встреча президентов России и США Владимира Путина и Джо Байдена обнесли колючей проволокой, сообщает MK.ru.
Уточняется, что ранее вокруг этого места уже были установлены железные ограждения. Территорию, расположенную рядом и являющуюся зоной безопасности, перекрывают военные.
Это далеко не все меры безопасности, применяемые перед встречей двух лидеров. Так, власти Женевы рекомендовали компаниям перевести своих сотрудников в этот день на дистанционную работу.
Напомним, что ранее Дмитрий Песков рассказал о графике Путина во время саммита. Он уточнил, что глава государства прибудет в Женеву в день переговоров, 16 июня.