Jismoniy tarbiya va sport vazirligi rahbariyatida o‘zgarish
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2018-yil 28-maydagi qaroriga binoan Sharifjon Fuzailovich Mo‘minjonov O‘zbekiston Respublikasi Jismoniy tarbiya va sport vazirining o‘rinbosari etib tayinlandi.
Kecha, 30-may kuni O‘zbekiston Respublikasi Bosh vazirining o‘rinbosari Aziz Abduhakimov vazirlikda o‘tgan yig‘ilishda Sharifjon Mo‘minjonovni vazirlik jamoasiga tanishtirdi hamda yangi lavozimda muvaffaqiyatlar tiladi.
«Sharifjon Mo‘minjonov o‘ziga bildirilgan ishonch uchun minnatdorlik izhor qilib, vatan ravnaqi, keng ko‘lamli islohotlarni amalga oshirish yo‘lida bor kuch-g‘ayrati, bilim va tajribasini ishga solishga va’da berdi», deyiladi xabarda.

В министерстве физической культуры и спорта сменилось руководство
В соответствии с постановлением Президента Республики Узбекистан от 28 мая 2018 года Муминджанов Шарифжон Фузаилович назначен заместителем министра физической культуры и спорта Республики Узбекистан.
30 мая заместитель Премьер-министра Республики Узбекистан Азиз Абдухакимов представил коллективу министерства Шарифжона Муминджанова и пожелал ему успехов на новой должности.
Шарифжон Муминджанов выразил благодарность руководству государства и правительства за доверие и пообещал приложить все свои усилия и энергию, свой опыт и знания для выполнения поставленных перед коллективом задач по осуществлению широкомасштабных реформ в сфере физической культуры и спорта, сообщается на сайте минспорта.