Jizzaxda avtobus ishtirokida ayanchli YHT sodir bo‘ldi. Halok bo‘lganlar bor
Jizzax viloyati Sharof Rashidov tumani «So‘loqli» mahallasi hududidan o‘tgan Toshkent – Termiz M-39 yo‘lining 998-kilometrida «Yotong» avtobusi «HOWO» rusumli yuk mashinasining orqasidan urilgan.
Oqibatda Qoraqalpog‘iston Respublikasining Xo‘jayli hamda Mo‘ynoq tumanida yashagan 2 nafar fuqaro olingan tan jarohatlari oqibatida vafot etgan.
Shuningdek, Qoraqalpog‘istonning Nukus shahri va Taxiatosh tumanida yashovchi 3 kishi hamda bir nafar fransiyalik fuqaro turli darajada jarohatlar olgan.
Qayd etilishicha, tibbiy yordamga muhtojlarga tegishli yordamlar ko‘rsatilmoqda. Avtobusning boshqa yo‘lovchilarini manzillariga yetkazish choralari ko‘rilyapti.

Двое погибли и четверо пострадали в страшном ДТП в Джизаке
Два человека погибли и четверо получили травмы в результате дорожно-транспортного происшествия в Шараф-Рашидовском районе Джизакской области рано утром 13 апреля. Об этом сообщила пресс-служба областного УВД.
Авария произошла на 998-м километре автодороги М-39 «Ташкент-Термез». Автобус Yutong врезался в заднюю часть грузового автомобиля HOWO. От полученных травм на месте скончались жители Ходжейлийского и Муйнакского районов Каракалпакстана.
Трое пострадавших также являются жителями Каракалпакстана (Нукус и Тахиаташский район), четвёртый — гражданин Франции.
Госорганы занимаются вопросом доставки пассажиров по адресам назначения, говорится в сообщении.В социальных сетях сообщается, что автобус ехал из Нукуса в Алматы (Казахстан).