Karantin qoidalari: bo‘sa uchun 278,50 yevro jarima
Koronavirusni yuqtirganlar soni ko‘paymoqda. Hukumat hushyor — karantin qoidalarini buzganlar katta-katta jarimalarga tortilmoqda. Vayblingen (Baden-Vyurtemberg)da istiqomat qiluvchi 30 yoshli Chixan O. qoida buzganlik uchun jarima to‘lash nimaligini yaxshi biladi: «Men bo‘sa uchun 278,50 yevro jarima to‘ladim. Biroq bu hali hammasi emas...»
1-aprel kuni Renningenda tezkor ovqatlanish restorani smena boshlig‘i avtohalokatga uchradi. Biroq politsiya e’tiborini to‘qnashuvning o‘zidan ko‘ra Chixan BMWsidagi odamlar soni ko‘proq jalb qildi.
«Politsiyachilar avtomobildagi odamlar sonini sanashga tushdi: bir, ikki, uch. O‘sha vaqtlar uchun haddan tashqari ko‘p», — dedi Chixan. Infeksiyadan himoyalanish to‘g‘risidagi qonunning 73-moddasiga binoan, yigit 150 yevro jarima hamda qo‘shimcha 28,50 yevro to‘lashga majbur bo‘ldi.
Bir hafta o‘tar-o‘tmas yigit navbatdagi sarguzashtga o‘ralashib qoldi: restoran xodimi avtoturargohda yoqtirgan qizi bilan turgandi: «Qayoqdandir do‘stim kelib qoldi. Biz mashinada yana uch kishi bo‘lib qoldik. Politsiya yana bizni qo‘lga tushirdi». Yigit ikkinchi marta 250 yevro va qo‘shimcha 28,50 yevro jarimaga tortildi.

Карантинные правила: житель Баден-Вюртемберг заплатил €278,50 за поцелуй
Число заражений коронавирусом увеличивается. Власти настороже и налагают серьезные штрафы за нарушения карантина. Чихан О. (30) из Вайблингена (Баден-Вюртемберг) знает, что значит быть уличенным в нарушении правил: «Я заплатил €278,50 за поцелуй. Но это еще не все ...».
1 апреля начальник смены ресторана быстрого питания в Реннингене попал в автомобильную аварию. Но полицейский патруль интересовал не столько легкое столкновение, сколько количество людей, сидящих в BMW Чихана.
«Полицейский пересчитал количество людей в автомобиле: один, два, три. Слишком много в те времена», — говорит Чихан. За нарушение статьи 73 Закона о защите от инфекций молодой человек был оштрафован на €150 плюс сбор в размере €28,50.
Через неделю последовал очередной шок: служащий ресторана обнимался со своей девушкой на парковке: «Неожиданно появился друг. Снова в машине нас оказалось трое, и снова нас поймала полиция». Мужчине выписали второй штраф в размере €250 плюс сбор €28,50.
«Это был самый дорогой поцелуй в моей жизни!», — шутит мужчина.
Чихан — один из 30 000 жителей Баден-Вюртемберга, которые были оштрафованы за нарушение карантинных правил. Общая сумма штрафов составляет €312 255.