«Lasetti»da uyidan chiqib ketgan 22 yashar yigit bedarak yo‘qoldi
2019-yil 6-martda Qo‘qon shahrida yashovchi Yorqinjon Omonboyev IIBga murojaat qilib, shu yil 4 mart kuni o‘g‘li, 22 yoshli Jasurbek Daminov «Lasetti» avtomashinasida uyidan chiqib ketib, bedarak yo‘qolganligini ma’lum qilgan.
O‘zbekiston Respublikasi IIV Jamoatchilik va ommaviy axborot vositalari bilan aloqalar boshqarmasi ma’lumotiga ko‘ra, avtomashina Qo‘qon shahar, Charxiy ko‘chasida joylashgan avtomashinalarni yuvish shahobchasidan texnik soz holda topilgan.
Hozirda surishtiruv ishlari olib borilmoqda.
IIV kimda-kim ushbu shaxs va avtomashina haqida biron-bir ma’lumotga ega bo‘lsa, ichki ishlar organlari xodimlariga yoki «102» telefon raqamiga qo‘ng‘iroq qilib, xabar berishini so‘ragan.

В Коканде ищут 22-летнего парня, выехавшего из дома на «Ласетти»
В Коканде пропал без вести 22-летний парень, выехавший из дома на автомашине «Ласетти», сообщает МВД.
6 марта с.г. житель города Коканда Ферганской области гражданин Ёркинжон Омонбоев обратился в органы внутренних дел с заявлением о том, что 4 марта т.г. его 22-летний сын Жасурбек Даминов выехал из дома на автомашине «Lacetti» госномером 40 U 050 QA в неизвестном направлении и пропал без вести. В результате проведенных розыскных мероприятий автомашина была обнаружена в технически исправном состоянии возле автомойки, расположенной по улице Чархин.
В настоящее время проводятся розыскные мероприятия по установлению местонахождения пропавшего.
МВД просит владеющих какой-либо информацией о пропавшем, сообщить в территориальные отделы органов внутренних дел или позвонить по номеру «102».