«O‘zbekneftgaz» AJ Boshqaruvi raisi Mehriddin Abdullayev boshchiligidagi delegatsiya Londonda «Vinson & Elkins» tashkiloti rahbariyati bilan uchrashdi
Yevroobligatsiyalar egalari bilan doimiy mustahkam aloqada bo‘lib turish, ularni «O‘zbekneftgaz» AJning joriy moliyaviy-xo‘jalik faoliyati borasida muntazam xabardor qilib borish maqsadida ikkitomonlama uchrashuvlar tashkil qilindi. Shuningdek, amaldagi hamkorlar va hamkorlik qilish rejalashtirilgan investitsiya salohiyati yuqori bo‘lgan kompaniya vakillari bilan ham muhim uchrashuvlar o‘tkazildi.
«O‘zbekneftgaz» AJ Boshqaruv raisi Mehriddin Abdullayev boshchiligidagi delegatsiya a’zolari Angliyaning London shahrida «Vinson & Elkins» yuridik firmasining Londondagi ofisi vakillari bilan uchrashdi.
«Vinson & Elkins» vakillari jamiyatning joriy faoliyati, amalga oshirilayotgan transformatsion loyihalar, shuningdek, so‘nggi yillarda erishilgan natijalar bilan tanishtirildi. Tomonlar mavjud hamkorlikning samaradorligi, uzoq yillik muvaffaqiyatli hamkorlik, o‘zaro tajriba almashinuv va boshqa ko‘pgina masalalarni muhokama qilishdi.
«O‘zbekneftgaz» AJ vakillari «Uzbekistan GTL» loyihasini amalga oshirish jarayonida bebaho yordam ko‘rsatgan «Vinson & Elkins» yuristlarining, shu jumladan firma xodimlarining professionalligini yuqori baholab, ularga minnatdorchilik izhor etildi.
Bundan tashqari, «O‘zbekneftgaz» AJ delegatsiyasi a’zolari hamkorlikni yanada rivojlantirishga qiziqish bildirdilar, bu esa o‘z navbatida «Vinson & Elkins» tomonidan qo‘llab-quvvatlandi.
Uchrashuv doirasida tomonlar qo‘shma loyihalarning hozirgi holati, yangi istiqbolli yo‘nalishlar, yuzaga kelgan vaziyat va mavjud sanksiyalar xavfi tufayli xalqaro bozorlarda beqaror iqtisodiy vaziyatni ham tahlil va muhokama qildilar.
Ma’lumot uchun: «Vinson & Elkins» (yoki V&E) xalqaro huquq firmasi bo‘lib, butun dunyo bo‘ylab 700 dan ortiq yuristlarga ega bo‘lib, uning shtab — kvartirasi Xyuston shahrida (AQSh) joylashgan.

Делегация во главе с Председателем Правления АО «Узбекнефтегаз» Мехриддином Абдуллаевым встретилась с руководством юридической фирмой «Vinson & Elkins» в Лондоне
Делегация во главе с Председателем Правления АО «Узбекнефтегаз» Мехриддином Абдуллаевым встретилась с руководством юридической фирмой «Vinson & Elkins» в Лондоне.
Представители «Vinson & Elkins» были ознакомлены с текущей деятельностью Общества, с проводимыми трансформационными проектами, а также с достигнутыми результатами за последние годы. Стороны также отметили имеющийся многолетний успешный опыт сотрудничества.
Представители АО «Узбекнефтегаз» высоко оценили работу юристов «Vinson & Elkins», в том числе профессионализм сотрудников фирмы, которые оказали неоценимую поддержку в процессе реализации проекта «Uzbekistan GTL».
Более того, представители АО «Узбекнефтегаз» выразили заинтересованность и дальнейшем развивать сотрудничество, что было в свою очередь поддержано и со стороны юристов «Vinson & Elkins».
В рамках встречи стороны также обсудили текущее положение совместных проектов, новых перспективных направлений, возникшую ситуацию и нестабильную экономическую конъюнктуру на международных рынках в связи с существующими санкционными рисками.
«Vinson & Elkins» имеет офисы в крупнейших энергетических, финансовых и политических центрах мира, включая Хьюстон, Остин, Даллас, Лос-Анджелес, Нью-Йорк, Ричмонд, Сан-Франциско, Вашингтон (США), Лондон (Великобритания), Дубай (ОАЭ), Эр-Рияд (КСА), и Токио (Япония).