Luka Modrich «Oltin to‘p»ga loyiq ko‘rildi
Jahon chempionati sovrindorlari taqdirlandi. Ushbu taqdirlashda Xorvatiya terma jamoasi yarim himoyachisi Luka Modrich JCh-2018ning eng yaxshi o‘yinchisi deb topildi va unga musobaqaning «Oltin to‘pi» topshirildi.
Modrich Xorvatiya terma jamoasining finalga qadar yetib kelishiga katta hissa qo‘shdi. Hal qiluvchi bahsda esa uning  jamoasi Fransiyaga 2:4 hisobida mag‘lub bo‘ldi.
Shuningdek, Kilian Mbappe chempionatning eng yaxshi yosh futbolchisi, Tibo Kurtua – eng yaxshi darvozabon, Xarri Keyn chempionatning eng yaxshi to‘purari uchun sovrinlarni qo‘lga kiritishdi.

Лука Модрич стал обладателем награды «Золотой мяч»
Хорватский полузащитник Лука Модрич стал обладателем награды «Золотой мяч», которая вручается лучшему игроку чемпионата мира по футболу.
Об этом было объявлено после финального матча чемпионата мира в России между сборными Франции и Хорватии, который закончился победой французов со счетом 4:2.
Хавбек мадридского «Реала» и сборной Хорватии Модрич в семи матчах турнирах забил два мяча. «Серебряный мяч» получил полузащитник сборной Бельгии Эден Азар (три гола в шести матчах), «Бронзовый мяч» — французский форвард Антуан Гризманн (четыре гола в семи матчах).