«Malibu» velosipedchining o‘limiga sabab bo‘ldi
22-fevral kuni fuqaro H.A. boshqaruvidagi «Malibu» rusumli avtomashinasi Rishton tumani To‘qimachilar ko‘chasida ketayotib, qatnov qismini velosipedda kesib o‘tayotgan O‘.M.ni urib yuborgan. Oqibatda O‘.M. tan jarohati olib, hodisa joyida vafot etgan. Bu haqda Farg‘ona viloyati IIB Axborot xizmati xabar berdi.
Mazkur holat yuzasidan Rishton tumani IIB huzuridagi tergov bo‘linmasi tomonidan Jinoyat kodeksining 266-moddasi 2-qismi bilan jinoyat ishi qo‘zg‘atilib, tergov harakatlari davom etmoqda.
Farg‘ona viloyat Ichki ishlar boshqarmasi yo‘llarda harakatlanganda yo‘l harakati qoidalariga amal qilinmasa, ko‘ngilsiz holatlar sodir bo‘lishi mumkinligini aytib haydovchilarni hushyorlikka chaqiradi.

В Фергане «Malibu» сбил мужчину на велосипеде, он скончался на месте
22 февраля водитель автомобиля «Malibu» Х.А., двигаясь по улице Тукимачилар в Риштанском районе, совершил наезд на гражданина У.М., пересекавшего проезжую часть на велосипеде. В результате чего У.М. от полученных травм скончался на месте происшествия, сообщает УВД Ферганской области.
По данному факту Следственным отделением при ОВД Риштанского района возбуждено уголовное дело по части 2 статьи 266 Уголовного кодекса Республики Узбекистан. Ведутся следственные действия.
Управление внутренних дел Ферганской области призывает водителей к соблюдению правил дорожного движения, так как их несоблюдение может привести к печальным последствиям.