Marg‘ilonda bank xizmatlarini taqdim etuvchi zamonaviy markaz ish boshladi
2020 yil 17 sentyabr kuni Marg‘ilon shahrida O‘zsanoatqurilishbankning Bank xizmatlari markazi ochildi.
Markazda yuridik va jismoniy shaxslarga keng ko‘lamli bank va konsalting xizmatlari ko‘rsatiladi. Xususan, jismoniy shaxslar uchun qulay shartlarda mikroqarz, overdraft va boshqa kreditlarni rasmiylashtirish imkoniyati yaratilgan. Kredit kartalari qisqa muddatda rasmiylashtirib beriladi.
Shuningdek, markazda mijozlarga hisob raqam ochish, omonatlarni rasmiylashtirish, barcha turdagi to‘lovlar hamda xalqaro pul o‘tkazmalarini amalga oshirish, valyuta ayirboshlash, qolaversa, bank xizmatlariga oid maslahatlar olish kabi ko‘plab xizmatlarni taqdim etadi.
Bank xizmatlari markazi 24/7 rejimida faoliyat ko‘rsatuvchi zamonaviy bankomat va infokiosklar bilan ta’minlangan. Bu yerda Marg‘ilon aholisi hamda mehmonlari haftaning istalgan kuni, sutkaning istalgan vaqtida milliy va xalqaro plastik kartalaridagi mablag‘larini naqdlashtirishi, kommunal, uyali aloqa operatorlari, shahar telefonlari, kabel televideniyesi, internet xizmati uchun to‘lovlarni amalga oshirishi mumkin.
Ta’kidlash kerakki, ushbu muassasaning ochilishi bilan O‘zsanoatqurilishbank tizimidagi zamonaviy Bank xizmatlari markazlari soni 43 taga yetdi. An’anaviy filiallardan farqli ravishda mazkur markazlar ixcham shaklga egaligi bois aholining bank xizmatlariga bo‘lgan talabini tez va sifatli qondirish imkonini beradi.
Joriy yil so‘ngiga qadar O‘zsanoatqurilishbank tomonidan respublikamizning turli hududlarida yana o‘ndan ortiq mana shunday Bank xizmatlari markazlari tashkil etiladi.

В Маргилане открылся современный центр по предоставлению банковских услуг (фото)
17 сентября в городе Маргилане открылся Центр банковских услуг Узпромстройбанка. В Центре оказывается широкий спектр банковских и консалтинговых услуг для юридических и физических лиц. В частности, для физических лиц создана возможность оформления на выгодных условиях микрокредита, овердрафт и других кредитов. Кредитные карты оформляются в краткие сроки.
Также в Центре предоставляются такие виды услуг, как открытие расчетного счета клиентам, оформление вкладов, осуществление всех видов платежей и международных денежных переводов, обмен валюты, наконец, консультации о банковских услугах.
Центр банковских услуг имеет современные банкоматы и инфокиоски, действующие в режиме 24/7. Здесь маргиланцы и гости города в любой день недели, в любое время суток могут обналичить средства на своих национальных и международных пластиковых картах, осуществить оплату за коммунальные услуги, услуги операторов сотовой связи, городских телефонов, кабельного телевидения, интернет.
Необходимо отметить, что с открытием данного учреждения количество современных центров банковских услуг в системе Узпромстройбанка достигло 43. Мобильность данных центров в отличие от традиционных филиалов служит оперативному и качественному обслуживанию населения.
До конца текущего года Узпромстройбанком будут созданы еще более десяти таких центров банковских услуг в различных регионах республики.