Mashhur darvozabon Iker Kasilyas yurak huruji bilan kasalxonaga yotqizildi
«Portu» darvozaboni Iker Kasilyas mashg‘ulot vaqtida yurak hurujiga uchradi. Darvozabon klub bazasidan kasalxonaga olib borilgan va unga miokard infarkti tashhisi qo‘yilgan.
Ayni vaqtda uning xushi joyida va hayotiga hech narsa xavf solmayapti. Mashg‘ulot vaqtida darvozabon o‘zini yomon his qilgan va ko‘krak sohasida qattiq og‘riq sezgan. Endi u mavsumning qolgan qismida maydonga tusha olmaydi.
Ba’zi manbalar tomonidan xabar qilinishicha, Kasilyasga nisbatan hatto jarrohlik amaliyoti – kateterizatsiya qo‘llanilgan.
Eslatib o‘tamiz, afsonaviy Iker Kasilyas 1998 yildan to 2015 yilga qadar Madridning «Real» klubi sharafini himoya qilgan edi. U joriy mavsum «Portu» safida 31 uchrashuvda maydonga tushgan va 19 ta gol o‘tkazib yuborgan. Chempionlar ligasida esa «Portu» bilan 1\4 finalga qadar yetib borib, 10 uchtashuvda 15 ta gol o‘tkazgan.

У Касильяса случился инфаркт на тренировке «Порту»
У вратаря «Порту» Икера Касильяса случился инфаркт миокарда на базе команды прямо во время тренировки.
Испанский голкипер был госпитализирован, в настоящее время он в сознании, его жизни ничего не угрожает.
На тренировочном занятии футболисту стало плохо, он почувствовал острую боль в груди. В текущем сезоне он больше не сыграет.
As со ссылкой на Maisfutebol сообщает, что Касильясу потребовалось небольшое хирургическое вмешательство – катетеризация.
Касильясу, который выступает за «Порту» с 2015 года после перехода из «Реала», 20 мая исполнится 38 лет.
Его контракт с португальской командой рассчитан еще на один сезон.
В нынешнем сезоне Икер провел в чемпионате Португалии 31 матч (пропустил 19 мячей). В Лиге чемпионов он принял участие в 10 матчах (15 пропущенных мячей) и помог «Порту» дойти до 1/4 финала.