«Mikrokreditbank» boshqaruv raisi o‘rinbosari lavozimiga tanlov e’lon qiladi
Birinchi bosqichda da’vogarlarning taqdim etilgan hujjatlari o‘rnatilgan talablarga mos kelishi ko‘rib chiqiladi.
Tanlov ishtirokchilariga o‘rnatilgan talablar:
• iqtisodiy yo‘nalishdagi oliy ma’lumot;
• bank sohasida yuqori malakali hamda rahbarlik lavozimlaridaish tajribasiga tashkilotchilik qobiliyati ega bo‘lish;
• rus va ingliz tillarida erkin muloqot qilish;
• loyihalarni amalga oshirish va boshqarishda zamonaviy innovatsion usullarni qo‘llash qobiliyatiga ega bo‘lishi.
• Da’vogarlar o‘rnatilgan talablarga javob berishlarini tasdiqlovchi hujjatlar bilan birga,quyida keltirilganlarni ilova qilishi lozim:
• da’vogarning tanlov shartlari va o‘tkazilishi tartibi bilan tanishganligi ko‘rsatilgan arizasi;
• da’vogarning pasport nusxasi hamda anketa (rezyume) ko‘rinishidagi shaxsiy va ish faoliyati to‘g‘risidagi ma’lumotlari.
Ikkinchi bosqichda birinchi bosqichdan o‘tgan nomzodlar to‘g‘risidagi ma’lumot bank Kengashiga tegishli qaror qabul qilish uchun kiritiladi.
Berilgan savollarning javoblari bilan birga, nomzodning xushmuomalaligi, analitik fikrlashi, stressga qarshiligi, jamoaviy ishi, ijodkorligi, innovatsion g‘oyalar kiritishi qobiliyati baholanadi.
Hujjatlar 2020-yil 10-iyundan boshlab, 2020-yil 23-iyungacha qabul qilinadi. O‘rnatilgan muddatdan so‘ng taqdim etilgan hujjatlar qabul qilinmaydi va ko‘rib chiqilmaydi.
Tanlov 2020-yil 25-iyun kuni o‘tkaziladi.
Izoh:
1) O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2019 yil 26 apreldagi qaroriga asosan, ustav kapitalida davlat ulushi 50 foiz va undan ortiq bo‘lgan xo‘jalik jamiyatlari ijro organi rahbari va rahbar o‘rinbosari lavozimlariga nomzodlarni ko‘rsatish O‘zbekiston Respublikasi Bosh vaziri yoki uning tegishli o‘rinbosarlar va maslahatchilari bilan kelishilgan holda amalga oshiriladi.
2) taqdim etilgan hujjatlar nomzodlarga qaytarib berilmaydi. Tanlov natijasi to‘g‘risida faqatgina mazkur bosqichdan o‘tgan nomzodlarga xabar beriladi.

"Микрокредитбанк" АТБ сообщает о проведении конкурса на должность заместителя председателя правления
В конкурсе могут принять участие иностранные соотечественники, имеющие высокую экономическую квалификацию.
Конкурс проводится в 2 этапа.
На первом этапе будут рассматриваться представленные претендентами документы на соответствие предъявляемым требованиям.
Требования, предъявляемые к участникам конкурса:
• высшее экономическое образование;
• организаторские способности;
• опыт ведения переговоров с руководителями вышестоящих организаций, местных органов власти, хозсубъектов, а также деловых переговоров с иностранными партнерами;
• свободное и грамотное владение государственным и русским языком, знание английского языка;
• Претенденты должны представить документы, подтверждающие соответствие их указанным критериям. Также к пакету представляемых документов должны быть приложены:
• заявление претендента с указанием об ознакомлении с условиями и порядком проведения конкурса;
• копия паспорта претендента, личные сведения о претенденте и его трудовой деятельности в виде анкеты (справка-объективка);
На втором этапе информация о кандидатах, прошедших с первого этапа, вносится на рассмотрение Совета банка для принятия соответствующего решения.
Наряду с ответами на задаваемые вопросы, также уделяется большое внимание нематериальным качествам претендента, таким как ответственность, коммуникабельность, аналитический склад ума, стрессоустойчивость, креативность и новаторство, отсутствие непогашенной судимости, неаффилированность с банком.
Срок приема документов: с 10 июня 2020 года до24июня 2020 года.Документы, доставленные после истечения установленного срока приема документов, не принимаются и не рассматриваются.
Предполагаемая дата проведения конкурса: 25июня 2020 года.
Примечание:
1) Согласно постановлению Кабинета Министров Республики Узбекистан, выдвижение кандидатуры на должности руководителя и заместителя руководителя в исполнительном органе хозяйственного общества с долей государства в уставном капитале в размере 50 процентов и более осуществляется по согласованию с Премьер-министром Республики Узбекистан или его соответствующими заместителями и советниками.
2) Представленные документы не подлежат возврату претендентам.По итогам конкурса (этапов конкурса) сообщается только тем претендентам, которые прошли с данного этапа.