Ming dollar poradan bosh tortgan xodimga 10 million so‘m mukofot berildi
17-fevral kuni Kadastr agentligining Zangiota tuman bo‘limi boshlig‘i vazifasini bajaruvchi Azamat Adilovga 1000 AQSh dollari miqdorida pora taklif qilingan. Buning evaziga yengil tipdagi issiqxona tashkil etish uchun ajratilgan yer maydonining topografik s’yomkasini tasdiqlash so‘ralgan.
Ammo bo‘lim boshlig‘i pora taklif qilayotgan fuqaro to‘g‘risida Zangiota tuman Iqtisodiy jinoyatlarga qarshi kurashish departamentiga xabar bergan va fuqaroning noqonuniy xatti-harakatlari fosh etildi.
Bugun yuqoridagi tashabbuskor xodim Kadastr agentligining Toshkent viloyatidagi barcha rahbar va xodimlar ishtirokida 10 million so‘m pul mukofoti hamda Xonobod sihatgohiga 2 kishilik yo‘llanma bilan rag‘batlantirildi.

За отказ от взятки сотрудник Кадастрового агентства вознагражден премией в 10 млн. сумов
17 февраля Азамату Адилову, исполняющему обязанности начальника Зангиатинского районного отделения Кадастрового агентства, была предложена взятка в размере 1000 долларов. За денежное вознаграждение его попросили одобрить топографическую съемку земельного участка, отведенного под строительство теплицы легкой конструкции, сообщили в Агентстве.
В свою очередь, сотрудник Кадастрового агентства сообщил о данном предложении в Зангиатинский районный департамент по борьбе с экономическими преступлениями.
За отказ от взятки Азамата Адилова вознаградили премией в размере 10 миллионов сумов и вручили путевку в санаторий Ханабад на двоих.