Mirziyoyev Sankt-Peterburgda bo‘ladigan norasmiy uchrashuvda ishtirok etadi
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev 26-27-dekabr kunlari Mustaqil Davlatlar Hamdo‘stligiga a’zo davlatlar rahbarlarining norasmiy uchrashuvida ishtirok etish uchun amaliy tashrif bilan Sankt-Peterburg shahrida bo‘ladi. Bu haqda Prezident Matbuot xizmati ma’lum qildi.
Qayd etilishicha, RF prezidenti Vladimir Putinning tashabbusi bilan o‘tkaziladigan tadbir kun tartibidan MDH doirasidagi ko‘p tomonlama hamkorlikni kengaytirishning dolzarb masalalari o‘rin olgan.
Hamdo‘stlik mamlakatlari yetakchilari joriy yilning asosiy yakunlarini sarhisob qilishlari va amaliy hamkorlikning ustuvor yo‘nalishlari yuzasidan fikr almashishlari ko‘zda tutilgan.

Мирзиёев примет участие в неформальной встрече глав государств-участников СНГ
Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев 26-27 декабря посетит с рабочим визитом город Санкт-Петербург для участия в неформальной встрече глав государств-участников Содружества Независимых Государств.
В повестку дня мероприятия, проводимого по инициативе Президента Российской Федерации Владимира Путина, включены актуальные вопросы дальнейшего расширения многостороннего сотрудничества в рамках СНГ.
Предусматривается, что лидеры стран Содружества подведут основные итоги уходящего года и обменяются мнениями по приоритетным направлениям практического взаимодействия.