Prezident Shavkat Mirziyoyev Amerika Qo‘shma Shtatlarining sobiq Prezidenti Donald Tramp Pensilvaniya shtatida saylovoldi uchrashuvda nutq so‘zlayotgan chog‘ida uning hayotiga suiqasd uyushtirilgani haqidagi xabarni chuqur xavotir bilan qabul qildi.
Davlat rahbari ushbu zo‘ravonlik harakatini keskin qoralaydi va Donald Trampga tez fursatda sog‘ayib ketishini tilaydi, deyiladi xabarda.
Eslatib o‘tamiz, shanba kuni kechasi Pensilvaniyada Trampga suiqasd uyushtirildi. Oqibatda siyosatchi yengil yaralandi. Otishmani uyushtirgan shaxs otib o‘ldirildi.

Шавкат Мирзиёев осудил покушение на жизнь Дональда Трампа
Президент Шавкат Мирзиёев с глубокой тревогой воспринял весть о покушении на жизнь бывшего Президента Соединенных Штатов Америки Дональда Трампа во время его предвыборного выступления в штате Пенсильвания, сообщает пресс-служба президента.
«Глава нашего государства решительным образом осуждает данный акт насилия и желает Дональду Трампу скорейшего выздоровления», - говорится в сообщении.
Напомним, что 13 июля во время предвыборного выступления в Пенсильвании в Дональда Трампа стреляли несколько раз, одна пуля задела его ухо. Стрелявшим оказался 20-летний Томас Мэтью Крукс, его застрелили сотрудники секретной службы.