Moskvaning janubi-sharqida mehnat muhojirlari o‘rtasida bo‘lib o‘tgan ommaviy mushtlashuvda 20 ga yaqin kishi hibsga olindi. Ziddiyat to‘xtatildi, deb xabar qilmoqda Interfaks agentligi.
Moskva Ichki ishlar vazirligi shtab-kvartirasi matbuot xizmati xabarni tasdiqlagan.
«Markaziy Osiyo mamlakatlaridan kelgan, ommaviy mushtlashuvning yigirmaga yaqin eng faol ishtirokchilari hibsga olingan», — deydi agentlik manbasi.
Metropoliten politsiyasining ta’kidlashicha, janjaldan so‘ng «bir qator fuqarolar» politsiya bo‘limiga olib ketilgan.
«Kuzminki metrosi yaqinida fuqarolar o‘rtasida yuzaga kelishi mumkin bo‘lgan mojaro to‘g‘risida xabar kelib tushdi. Politsiya va Rosgvardiya xodimlari jamoat tartibini buzishni oldini olish choralarini ko‘rdilar. Bir qator fuqarolar hududiy ichki ishlar idoralariga olib kelindi» — deb xabar qilgan Moskva Ichki ishlar vazirligi matbuot xizmati.
Mojaro ishtirokchilari bir necha nafari tibbiy yordam so‘rab murojaat qilishgan. Uch jabrlanuvchi kasalxonaga yuborilgan, qolganlarga joyida tibbiy yordam ko‘rsatilgan.

В Москве произошла массовая драка с участием мигрантов из Центральной Азии
На юго-востоке Москвы произошла массовая драка с участием около 20 трудовых мигрантов, их задержала полиция сообщает «Интерфакс». В пресс-службе столичного главка МВД подтвердили сообщения о задержанных.
«Задержаны порядка 20 наиболее активных участников, приезжие из стран Центральной Азии», - сказал источник агентства.
«Поступило сообщение о возможном конфликте между гражданами около станции метро «Кузьминки». Сотрудниками полиции и Росгвардии приняты меры к недопущению нарушений общественного порядка. В территориальные отделы полиции доставлен ряд граждан», - сообщили в пресс-службе столичного главка МВД.
По данным источника издания, несколько участников драки обратились за медицинской помощью. Трое пострадавших направлены в больницу, остальным помощь оказывают на месте.