Namanganda asalari uyalari o‘g‘irlab ketilgandi. Lekin...
2021-yil 4-fevral kuni Namangan viloyati Uchqo‘rg‘on tumanida yashovchi 1974-yilda tug‘ilgan fuqaro tuman IIBga ariza bilan murojaat qilgan. Unda shu yil 1-fevral kunidan 3-fevral kunigacha bo‘lgan vaqt oralig‘ida noma’lum shaxs Uchqo‘rg‘on tumanida yashovchi fuqaroning yashash uyi oldida joylashgan qurilishi yakunlanmagan uchastkasiga qo‘ygan narxi 15.000.000 so‘mlik 12 ta qutidagi asalari uyalarini o‘g‘irlab ketganligini ma’lum qilib, chora ko‘rishni so‘ragan.
Namangan viloyat IIB Axborot xizmati xabariga ko‘ra, Uchqo‘rg‘on tuman IIB HPB profilaktika inspektori va TB katta tergovchilari tomonidan olib borilgan tezkor-qidiruv va surishtiruv harakatlari natijasida ushbu jinoyatni Uchqo‘rg‘on tumanida yashovchi ikki nafar fuqaro sodir etganliklari aniqlangan.
Ushbu holat bo‘yicha Uchqo‘rg‘on tuman IIB huzuridagi Tergov bo‘linmasi tomonidan Jinoyat kodeksining 169-moddasi 2-qismi bilan jinoyat ishi qo‘zg‘atilgan.

У жителя Намангана украли 12 ящиков с ульями
У жителя Намангана украли 12 ящиков с ульями. В краже обвиняются двое местных жителей. Об этом сообщила пресс-служба областного УВД.
4 февраля нынешнего года с заявлением в органы внутренних дел обратился житель Учкурганского района, 1974 года рождения, который заявил о том, что в промежутке времени с 1 по 3 февраля этого года неизвестным украдены 12 ящиков с ульями на сумму 15 000 000 сумов, которые находились на недостроенном участке земли перед его домом и в связи с этим просил принять законные меры.
В результате оперативно-розыскных мероприятий, проведенных инспектором профилактики ОПП и старшим следователем СО ОВД Учкурганского района, обвинение в совершении данного преступления предъявлено двум жителям Учкурганского района.
По данному факту следственным отделением при ОВД Учкурганского района возбуждено уголовное дело по части 2 статьи 169 Уголовного кодекса.