Namanganda maktab direktorining o‘rinbosari o‘z joniga qasd qildi
Ijtimoiy tarmoqlarda tarqalgan To‘raqo‘rg‘on tumanidagi 45-sonli maktab direktori o‘rinbosari o‘z joniga qasd qilganligi haqida xabarlar tarqaldi. Holat yuzasida viloyat prokuraturasi ma’lumot berdi.
Qayd etilishicha, To‘raqo‘rg‘on tumani, “Qumidon” MFY da yashab, To‘raqo‘rg‘on tumani XTB ga qarashli 45-sonli umumiy o‘rta ta’lim maktabi direktor o‘rinbosari lavozimida ishlagan O.Qo‘chqorov ruhiyatidagi o‘zgarish tufayli 28.11.2021 yil yashash uyida o‘z joniga qasd qilib, vafot etgan va tuman prokuraturasi tomonidan holat yuzasidan tergovga qadar tekshiruv o‘tkazilgan.
O‘tkazilgan tekshirishda, O.Qo‘chqorovga nisbatan uning oila-a’zolari yoki boshqa biron-bir shaxs tomonidan qo‘rqitish, rahmsiz muomala qilish, sha’ni va qadr-qimmatini kamsitish holatlari bo‘lmagani, o‘z joniga qasd qilishiga ruhiyatidagi o‘zgarish sabab bo‘lgani aniqlangan.
Tekshiruv yakunga ko‘ra O.Qo‘chqorovning o‘z joniga qasd qilganligi holati bo‘yicha O‘zbekiston Respublikasi JPKning 83-moddasi 2-bandiga asosan jinoyat ishi qo‘zg‘atishni rad etish haqida qaror qabul qilingan.

Заместитель директора одной из школ Намангана покончил собой
В социальных сетях распространилось сообщение о том, что заместитель директора школы №45 Туракурганского района Наманганской области. В областной прокуратуре прокомментировали инцидент.
Сообщается, что гражданин О. Кучкаров, проживавший в махалле Кумидон Туракурганского района и работавший заместителем директора школы №45, в результате изменений в психике 28 ноября 2021 года покончил жизнь самоубийством. По данному факту районной прокуратурой была проведена доследственная проверка.
В ходе следствия выявлено, что в отношении О. Кучкарова не были совершены случаи запугивания, беспощадного обращения, унижения чести и достоинства со стороны членов его семьи или любого другого лица, причиной самоубийства стали изменения в психике.
По результатам следствия, было принято решение об отказе в возбуждении уголовного дела на основании пункта 2 статьи 83 Уголовного кодекса.