Namanganda to‘rt egizak tug‘ildi
Namangan viloyati To‘raqo‘rg‘on tumanida yashovchi Nafisa Yunusova va Abdukamol Ahmadjonov biryo‘la to‘rt egizakning ota-onasiga aylandi.
Tug‘uruq jarayoni Respublika ixtisoslashtirilgan ona va bola salomatligi ilmiy-amaliy tibbiyot markazi Namangan filialida mahoratli shifokorlar nazorati ostida jarrohlik amaliyoti orqali, asoratsiz bajarilgan.
Egizaklarning 2 nafari o‘g‘il va 2 nafari qiz bo‘lib, ayni paytda ularning umumiy ahvoli qoniqarli. Ona va chaqaloqlar malakali mutaxassislar nazorati ostida. Oilaga bir olam quvonch olib kelgan go‘daklar belgilangan standartlar asosida parvarishlanmoqda.
Baxtiyor otaning aytishicha, ularning avlodida qo‘sh farzandlar tug‘ilishi ko‘p kuzatilgan, ammo 4 egizakning dunyoga kelishi birinchi marta uchramoqda.

В семье из Намангана родились четверняшки
Жители Туракурганского района Наманганской области Нафиса Юнусова и Абдукамол Ахмаджонов стали родителями четверняшек.
Как сообщает пресс-служба Минздрава, роды прошли хирургическим путем без осложнений под наблюдением опытных врачей Наманганского филиала Республиканского специализированного научно-практического медицинского центра здоровья матери и ребенка.
На свет появились два мальчика и две девочки, сейчас их состояние удовлетворительное, мать и малыши находятся под наблюдением квалифицированных специалистов.
Счастливый отец рассказал, что в его семье часто рождались двойняшки, но четверо близнецов появились на свет впервые.