Navoiyda 24 yoshli yigit rashk tufayli qo‘lini qonga botirdi
2021 yilning 20 aprel kuni soat 21:30 larda 24 yoshli X.Doniyor Navoiy shahar S.Ayniy ko‘chasida yashovchi tanishi 28 yoshli X.Nigora o‘zining yashash xonadonida 29 yoshli A.Jamshid bilan o‘zaro gaplashib turganligini ko‘rib qolib, rashk tufayli oshxona pichog‘i bilan X.Nigora va A.Jamshidlarning qorin sohasiga qasddan bir marotabadan urib jarohat yetkazgan.
Mazkur holat yuzasidan Navoiy shahar IIB huzuridagi Tergov bo‘limi tomonidan X.Doniyorga nisbatan O‘zbekiston Respublikasi Jinoyat kodeksining 104-moddasi 2-qismi «l» bandi (qasddan badanga og‘ir shikast yetkazish) bilan jinoyat ishi qo‘zg‘atilib, protsessual tartibda ushlangan.

24-летний молодой человек из-за ревности ранил ножом девушку и её знакомого
20 апреля примерно в 21:30 часов 24-летний мужчина Х. Д. наведался в гости к своей 28-летней знакомой Х. Н., но увидел, что девушка в это время разговаривает с 29-летним мужчиной А. Ж. Мужчина приревновал её к последнему, схватил кухонный нож и умышленно нанёс один удар обоим в область живота. Об этом сообщила пресс-служба Следственного департамента при МВД.
По данному факту Следственным отделением при УВД города Навоий в отношении Х. Дониёра возбужденно уголовное дело по п. «л» ч. 2 статьи 104 (умышленное тяжкое телесное повреждение) Уголовного кодекса Республики Узбекистан.