Nukusda qaynota kelini va uning onasini qasddan urib o‘ldirdi
Qoraqalpog‘istonda qaynota mudhish jinoyatga qo‘l urdi. Bu haqda respublika prokuraturasi xabar berdi.
Nukus tumanida yashovchi S.K.(ayol kishi) 10-iyun kuni qaynotasi Ye.S. bilan o‘zaro janjallashib, onasi Sh.K.ning uyiga arazlab ketib qolgan.
11.06.2022-yilda soat 14:00larda S.K. onasi Sh.K. va yangasi J.A. bilan birga qaynotasi Ye.S. bilan qolgan 2020-yilda tug‘ilgan, voyaga yetmagan farzandini olib ketish uchun borgan vaqtida, o‘rtada kelib chiqqan janjal tufayli qaynotasi Ye.S. qo‘lidagi temir jism bilan S.K. va uning onasi Sh.K.larni urib qasddan o‘ldirgan.
Shundan keyin ular bilan birga kelgan fuqaro J.A.ning bosh va yuz qismlariga xamda tanasining boshqa joylariga bir necha marta o‘rib o‘ldirmoqchi bo‘lgan vaqtda J.A. voqea joyidan qochib yashirinib, og‘ir tan jarohatlari bilan Nukus tumani tibbiyot birlashmasiga yotqizilgan.
Nukus tumani prokuraturasi tomonidan holat bo‘yicha JKning 97-moddasi 2-qismi «a» bandi bilan jinoyat ishi qo‘zg‘atilib, Ye.S. JPKning 221-moddasi tartibida ushlangan.
Hozirda jinoyat ishi bo‘yicha Qoraqalpog‘iston Respublikasi prokuraturasi tomonidan dastlabki tergov harakatlari olib borilmoqda.
Eslatib o‘tamiz, bugun Samarqand viloyati, Urgut tumanida o‘z otasi bilan akasini qasddan o‘ldirgan shaxs haqida ham ma’lumot berilgandi.

В Нукусе мужчина убил свою невестку и её мать
В Каракалпакстане мужчина в ходе ссоры убил свою невестку и её мать. Об этом сообщила пресс-служба прокуратуры Каракалпакстана.
Сообщается, что 10 июня между жительницей Нукуса С.К. и её свёкром Е.С. произошел конфликт, в результате женщина ушла в дом своей матери.
11 июня примерно в 14:00 С.К. вернулась в дом свёкра со своей матерью Ш.К. и невесткой Ж.А. чтобы забрать двухлетнего ребенка, оставшегося с дедушкой. В результате между ними возникла ссора, в ходе которой мужчина избил до смерти свою невестку и её мать железным прутом.
После этого мужчина накинулся на третью родственницу и несколько раз ударил ей в голову, лицо и другие части тела, но женщине удалось сбежать. Женщина была госпитализирована в районное медицинское объединение с тяжелыми травмами.
По данному факту возбуждено уголовное дело по пункту «a» части 2 статьи 97 Уголовного кодекса, мужчина задержан. В настоящее время прокуратурой Республики Каракалпакстан ведется следствие.
Сегодня также сообщалось о том, что житель Ургутского района зарубил топором своего отца и брата, после чего закопал их тела во дворе своего дома.