Oliy Majlis deputati YTHda halok bo‘ldi
O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisining Qonunchilik palatasi deputati Sobit Tursunov Sirdaryo viloyatida ro‘y bergan avtomobil halokati oqibatida vafot etdi. Bu haqda «Gazeta.uz» xabar bermoqda.
Yo‘l transport hodisasi 7 iyul kuni Sobit Tursunov yo‘nalish taksisida Samarqand viloyatiga suv ta’minoti bilan bog‘liq muammoni o‘rganish uchun xizmat safariga ketayotgan paytida sodir bo‘lgan.
Sobit Tursunov 1973 yili tug‘ilgan. Samarqand qishloq xo‘jaligi instituti (1994) va Prezident huzuridagi davlat va jamiyat qurilishi akademiyasini (2012) tamomlagan. Qonunchilik palatasida O‘zbekiston ekologik harakatining vakili hisoblangan. Sanoat, qurilish va savdo masalalari bo‘yicha qo‘mita a’zosi hisoblangan.

В ДТП погиб депутат Законодательной палаты
Депутат Законодательной палаты Олий Мажлиса Собит Турсунов погиб в ДТП, произошедшем в Сырдарьинской области.
Авария произошла во время рабочей поездки депутата в Самаркандскую область для изучения проблем нехватки воды, сообщает «Народное слово».
Турсунов Собит Ахмадович родился 10 июля 1973 года в Джамбайском районе Самаркандской области. В 1994 году окончил Самаркандский институт сельского хозяйства, в 2012 году – Академию государственного и общественного строительства при Президенте Узбекистана.