Bugun, 4-sentyabr kuni taxminan soat 11.00 da Shayxontohur tumani Shofayiz ko‘chasida boshqa shaxsga tegishli bo‘lgan «Lacetti» rusumli avtomobilni tegishli hujjatlarsiz boshqarib borgan 18 yoshli Bekzod Yu. ikki nafar piyodalarni urib yuborgan va boshqaruvni yo‘qotib, qarama-qarshi harakat yo‘liga o‘tib, 51 yoshli Ma’rufjon K. boshqaruvidagi «Spark» rusumli avtomobiliga to‘qnashgan. Bu haqda Toshkent shahar IIBB matbuot xizmati xabar bermoqda.
YTH natijasida piyodalar – 22 yoshli N.M. (K.) va uning ikki yoshli qizi N.K.lar voqea joyida hayotdan ko‘z yumdilar.
Avtomobil haydovchilari esa shifoxonaga yetkazilgan.
YTH fakti asosida O‘zbekiston Respublikasi Jinoyat kodeksining 266-moddasi 3-qismi («Transport vositalari harakati yoki ulardan foydalanish xavfsizligi qoidalarini buzish») bo‘yicha jinoiy ish qo‘zg‘atilgan.

В Ташкенте 18-летний водитель без документов сбил насмерть молодую мать и её двухлетнюю дочь
Сегодня, 4 сентября примерно в 11:00 часов на улице Шофайиз в Шайхантахурском районе 18-летний Бекзод Ю., управляя автомобилем марки «Lacetti», принадлежащим другому лицу, не имея соответствующих документов, совершил наезд на двух пешеходов. После этого он потерял управление и выехал на встречную полосу, где столкнулся с автомобилем марки «Spark», которым управлял 51-летний Маъруфжон К., сообщает ГУВД города Ташкента.
В результате ДТП пешеходы – 22-летняя Н.М.(К.) и её дочь, двухлетняя Н.К. – от полученных травм скончались на месте происшествия. Водители автомобилей госпитализированы.
По факту ДТП возбуждено уголовное дело по статье 266 часть 3 («Нарушение правил безопасности движения или эксплуатации транспортных средств повлекшее человеческие жертвы») Уголовного Кодекса Республики Узбекистан.