O‘zbekiston tarixida ilk bor Xalqaro yuridik forum o‘tkazilmoqda
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2019-yil 17-yanvardagi PF–5635-son Farmoni bilan 2017-2021 yillarda O‘zbekiston Respublikasini rivojlantirishning beshta ustuvor yo‘nalishi bo‘yicha Harakatlar strategiyasini «Faol investitsiyalar va ijtimoiy rivojlanish yili»da amalga oshirishga oid davlat dasturi tasdiqlandi.
Davlat dasturiga muvofiq, joriy yilning aprel oyida Toshkent shahrida mustaqil O‘zbekiston tarixida birinchi marta Xalqaro yuridik forum bo‘lib o‘tadi. Bu haqda Adliya vazirligi matbuot xizmati xabar berdi.
Tadbir O‘zbekiston Respublikasi Adliya vazirligi tomonidan Oliy sud va Bosh prokuratura bilan hamkorlikda tashkil qilinmoqda.
Yaqin kunlarda Forumning rasmiy veb-sayti ishga tushadi va unda Forum bilan bog‘liq barcha ma’lumotlar joylashtiriladi. Shuningdek, Forumda ishtirok etishni hohlovchilar shu veb-sayt orqali ro‘yxatdan o‘tishlari mumkin bo‘ladi.

В Ташкенте впервые пройдет Международный юридический форум
Указом Президента Республики Узбекистан от 17 января 2019 года № УП–5635 утверждена Государственная программа по реализации Стратегии действий по пяти приоритетным направлениям развития Республики Узбекистан в 2017-2021 годах в «Год активных инвестиций и социального развития».
В соответствии с Государственной программой в апреле текущего года впервые в Ташкенте состоится Международный юридический форум.
Мероприятие организуется Министерством юстиции совместно с Верховным судом и Генеральной прокуратурой Республики Узбекистан.
В ближайшие дни планируется запустить официальный веб-сайт Форума, на котором могут зарегистрироваться лица, желающие принять участие в Форуме.