O‘zbekistonga yana sovuq ob-havo kirib kelmoqda
Bugun O‘zbekiston hududlariga Eron hududlaridan iliq va nam havo massalari kirib kelishi boshlandi. Ko‘pchilik viloyatlarda yomg‘ir yog‘adi. Respublikamizning shimoliy va janubi-sharqiy hududlarida yog‘ingarchiliksiz ob-havo saqlanib turadi.
Havo harorati nihoyat dekabr oyining oxiridagi o‘rtacha ko‘p yillik qiymatlarga yaiqnlashadi va 7-10° iliqni tashkil etadi.
Ertaga respublika hududlariga janubiy siklon kirishi boshlanadi, so‘ngra Ural hududlaridan sovuq antitsiklon kirib keladi.
Respublika bo‘yicha yomg‘ir yog‘adi, kechga tomon qorga aylanishi mumkin, faqat respublika shimolida va shimoliy hududlarning chekkasida yog‘ingarchilik kutilmaydi
Yakshanba kuni yog‘ingarchilik bo‘ladi, u sovuq fonda qor ko‘rinishida davom etadi. Respublikaning tog‘li hududlarida ba’zi joylarda kuchli qor yog‘ishi mumkin, qor ko‘chishi xavfi saqlanib turadi.
Dam olish kunlari harorat pasayadi va yakshanba kuni 3° sovuq-2° iliq atrofida bo‘ladi.Bu davrda kechasi va ertalab respublika bo‘yicha ba’zi joylarga tuman tushishi mumkin.

В выходные ожидается похолодание и дождь с переходом в снег
Сегодня, 25 декабря на территорию Узбекистана начался вынос теплой и влажной воздушной массы с районов зарубежного юга. Температура воздуха приблизится к среднемноголетним значениям конца декабря и составит до 7-10° тепла.
Но тепло пришло ненадолго, отметили в Узгидромете. Уже завтра на территорию республики начнется выход южного циклона с последующим вторжением холодного антициклона с районов Урала.
По республике пройдут дожди, к вечеру возможен переход в снег, лишь по северу республики и крайним восточным районам осадков не ожидается.
В воскресенье осадки продолжаться, но уже на холодном фоне в виде снега.
По горным районам республики местами возможен сильный снег, сохранится лавинная опасность. Температура в выходные дни будет понижаться и в воскресенье будет в пределах 3° мороза-2° тепла.
В этот период в ночные и утренние часы по республике местами возможны туманы. Сегодня и завтра в отдельных районах республики возможно усиление ветра до 15-20 м/с.