O‘zbekistonlik hakam Avstriya-Jazoir o‘yinini boshqaradi
Kongo DR - O‘zbekiston o‘yinini germaniyalik hakam boshqaradi. O‘zbekistonlik Ilgiz Tantashev esa Avstriya-Jazoir o‘yiniga referilik qiladi.
Futbol bo‘yicha jahon chempionatining 3-turida ishlaydigan hakamlar brigadasi ma’lum qilindi. Unga ko‘ra, K guruhidan o‘rin olgan Kongo DR va O‘zbekiston bahsida germaniyalik Feliks Svayer boshchiligidagi hakamlar ishlaydi. 4 va 5-referilar sifatida ispaniyalik mutaxassislar qayd etilgan.
Eslatib o‘tamiz ushbu bahs Toshkent vaqti bilan 28 iyun tonggi 04:30 da boshlanadi.
Ilgiz Tantashev jamoasi Jahon chempionatidagi navbatdagi o‘yinini boshqarib boradi.
Musobaqaning 3-turidan o‘rin olgan Jazoir- Avstriya uchrashuvi o‘zbekistonlik hakamlar jamoasiga ishonib topshirilgan.

Узбекский арбитр будет судить матч Австрия — Алжир
Матч Конго ДР — Узбекистан будет судить немецкий арбитр. Ильгиз Танташев из Узбекистана получил назначение на игру Австрия — Алжир.
Стал известен состав судейских бригад, которые будут работать в третьем туре чемпионата мира по футболу. Согласно назначениям, матч группы K между сборными Конго ДР и Узбекистана обслужит бригада во главе с немецким арбитром Феликсом Цвайером. В качестве четвёртого и пятого рефери назначены специалисты из Испании.
Напомним, что этот матч начнётся 28 июня в 04:30 по ташкентскому времени.
Команда Ильгиза Танташева проведёт очередной матч на чемпионате мира.
Поединок третьего тура Алжир — Австрия доверен узбекской судейской бригаде.
Главным арбитром встречи назначен судья ФИФА Ильгиз Танташев. Ему на флангах будут помогать Андрей Цапенко и Тимур Гайнуллин.