O‘zbekistonlik talabalar Koreyada velosiped o‘g‘irlagani tasdiqlandi — TIV
Mamlakatimizning Seul shahridagi (Koreya Respublikasi) elchixonasining konsullik bo‘limi chet ellik talabalar, jumladan ikki nafar O‘zbekiston fuqarolarining velosipedlar o‘g‘irlagani va Chonju shahri politsiyasi tomonidan qo‘lga olingani to‘g‘risidagi OAVda tarqalgan ma’lumotni tasdiqladi. Ayni paytda tergov ishlari olib borilmoqda.
Elchixona huquqni muhofaza qiluvchi organlar bilan aloqa o‘rnatgan va vaziyatni nazoratga olgan.
Konsullik-huquqiy departamenti Koreya Respublikasi hududida bo‘lib turgan O‘zbekiston fuqarolariga zarurat vaziyatlarda Seul shahridagi Elchixonaga quyidagi telefon raqamlari orqali murojaat qilishlari mumkinligini eslatib o‘tadi: +82-02-574-65-54, +82-02-577-36-60.

Студенты из Узбекистана задержаны в Корее за кражу велосипедов
Консульский отдел Посольства Узбекистана в городе Сеуле (Республика Корея) подтвердил распространённую в СМИ информацию о том, что иностранные студенты, в том числе двое граждан нашей страны, совершили кражу велосипедов и были задержаны полицией города Чонджу. Проводятся следственные мероприятия. Об этом сообщает пресс-служба МИД Узбекистана.
Посольство установило контакты с правоохранительными органами и взяло ситуацию на контроль.
Консульско-правовой департамент напоминает находящимся на территории Республики Корея гражданам Узбекистана, что они в необходимых случаях могут обратиться в Посольство в г.Сеуле по телефонам: +82-02-574-65-54, +82-02-577-36-60.