«O‘zbekneftgaz» AJ Boshqaruvi raisiga yangi o‘rinbosar tayinlandi
2019-yil 24-iyundan buyon «O‘zbekneftgaz» AJ Boshqaruvi raisining qazib chiqarish bo‘yicha o‘rinbosari lavozimida faoliyat yuritib kelayotgan Alisher Sayfullayevich Mustafoyev lavozimidan ozod etildi.
Uning o‘rniga Muborak neft va gaz qazib chiqarish boshqarmasi direktori Rustam Cho‘liyevich Sherov «O‘zbekneftgaz» AJ Boshqaruvi raisining qazib chiqarish bo‘yicha o‘rinbosari lavozimiga tayinlandi.
Ma’lumot uchun: Rustam Sherov 1978yili Qashqadaryo viloyati, Muborak tumanida tug‘ilgan. U neft va gaz sohasidagi faoliyatini 2002-yilda «Muborakneftgaz» UKda geologlikdan boshlagan. «O‘zgeoburg‘uneftgazqazibchiqarish» AJda turli lavozimlarda, «O‘zneftgazqazibchiqarish» AJda Boshqaruvi rais lavozimida faoliyat yuritgan.
Boshqaruv raisining qazib chiqarish bo‘yicha o‘rinbosari uglevodorodlar qazib olishni ko‘paytirishga, yangi neft va gaz inshootlarini foydalanishga topshirishni tezlashtirishga, jarayonlarni intensivlashtirish bo‘yicha chora-tadbirlarni ishlab chiqishga va zamonaviy rivojlanish usullariga yo‘naltirilgan kompleks chora-tadbirlarni tashkil etish va amalga oshirishga mas’uldir.

Назначен новый заместитель председателя Правления АО «Узбекнефтегаз»
Президентом Республики Узбекистан Ш.М.Мирзиёевым были приняты решения по ускорению процессов реформирования и трансформации нефтегазовой сферы, в обеспечении исполнения этих задач на отдельных участках системы наблюдаются перебои, и для этого возникла необходимость в кадровых перестановках.
Алишер Сайфуллаевич Мустафаев, занимающий с 24 июня 2019 года должность заместителя Председателя Правления АО «Узбекнефтегаз» по добыче, освобожден от занимаемой должности.
Заместителем Председателя Правления по добыче назначен директор Мубарекского нефтегазодобывающего управления Шеров Рустам Чулиевич.
Рустам Шеров родился в 1978 году в Мубарекском районе Кашкадарьинской области. Свою деятельность в нефтегазовой отрасли он начал в 2002 году геологом в УП «Мубарекнефтегаз». Также работал на разных должностях в АО «Узгеобургунефтегазгазибчикариш» и в должности председателя правления АО «Узнефтегазгазибчикариш».
Заместитель Председателя Правления по добыче ответственный за организацию и осуществление мероприятий по увеличению добычи углеводородов, ускорению ввода в эксплуатацию новых нефтегазовых объектов, разработке мероприятий по интенсификации процессов и реализации комплексных мероприятий, направленных на современные методы развития.