O‘zsanoatqurilishbank xalqaro investorlar bilan uchrashuvlarning navbatdagi raundini o‘tkazdi
2022 yil 1 avgust kuni O‘zsanoatqurilishbank faoliyatida joriy o‘zgarishlar haqida yangilangan ma’lumotlarni taqdim etish maqsadida xalqaro biznes hamjamiyati vakillari bilan videokonferens aloqa (Investor Call) shaklida navbatdagi uchrashuv tashkil etildi.
Uchrashuvda Osiyo taraqqiyot banki, Yevropa tiklanish va taraqqiyot banki, Xalqaro moliya korporatsiyasi, Xususiy sektorni rivojlantirish bo‘yicha Islom korporatsiyasi, JP Morgan (AQSh), Citi Bank (AQSh), Credit Suisse (Shveysariya), RBI (Avstriya), Commerzbank (Germaniya), William Blair International (AQSh), Artisan Partners (AQSh), Goldman Sachs (AQSh) kabi yetakchi xalqaro moliya institutlari va investitsiya kompaniyalarining 50 dan ziyod vakillari ishtirok etdi.
Uchrashuv davomida O‘zsanoatqurilishbankning 2021 yil va 2022 yilning birinchi yarmidagi faoliyati yakunlari taqdim etildi.
Bundan tashqari, bank vakillari investorlarni xalqaro ekspertlar bilan birgalikda muassasani transformatsiya qilish bo‘yicha amalga oshirilayotgan ishlar, korporativ boshqaruv tizimining samaradorligi va jozibadorligini oshirish bo‘yicha chora-tadbirlar, bank faoliyatiga g‘arb sanksiyalari ta’siri va moliyaviy barqarorlikni saqlab turish bo‘yicha amalga oshirilayotgan ishlar bilan tanishtirdi.
Ta’kidlash lozimki, bu shakldagi anjumanlar banklarlaro munosabatlarda muvaffaqiyatli biznes jarayonlarni tashkil etishga xizmat qiladi. Bankning tashqi iqtisodiy faoliyati darajasini sifat jihatdan yuksaltirish maqsadida kelgusi rejalarni va rivojlanishning istiqbolli yo‘nalishlarini muhokama etishda o‘ziga xos platforma hisoblanadi.
O‘tkazilgan onlayn uchrashuvlar Bankning manfaatdor xalqaro investitsiya kompaniyalari va biznes akseleratorlar bilan ikki tomonlama hamkorligini yanada kengaytirishi kutilmoqda.

Узпромстройбанк провел очередной раунд встреч с международными инвесторами
1 августа 2022 года была организована очередная встреча в формате ВКС (Investor Call) с представителями международного бизнес сообщества с целью предоставления обновленной информации о текущих преобразованиях в деятельности АКБ «Узпромстройбанк».
В работе ВКС приняли участие свыше 50 представителей ведущих международных финансовых институтов и инвестиционных компаний, таких как: Азиатский банк развития, Европейский банк реконструкции и развития, Международная финансовая корпорация, Исламская корпорация по развитию частного сектора, JP Morgan (США), Citi Bank (США), Credit Suisse (Швейцария), RBI (Австрия), Commerzbank (Германия), William Blair International (США), Artisan Partners (США), Goldman Sachs (США) и другие.
В ходе данной встречи были представлены основные итоги деятельности АКБ «Узпромстройбанк» за 2021 финансовый год и первое полугодие 2022г.
Кроме того, представители банка проинформировали инвесторов об осуществляемой работе по трансформации банка совместно с международными экспертами, о мерах по повышению эффективности и привлекательности системы корпоративного управления банка, о влиянии западных санкции на банковскую деятельность и о принимаемых мерах банком по поддержанию финансовой стабильности.
Следует отметить, что подобные ВКС конференции – важная составляющая в организации успешных бизнес процессов в межбанковских отношениях и являются своеобразной платформой для обсуждения дальнейших планов и перспективных направлений развития с целью качественного повышения уровня внешнеэкономической деятельности банка.