Prezident Shavkat Mirziyoyev tomonidan «O‘zbekneftgaz» AJning 3 nafar faol xotin-qizlari davlat mukofoti bilan taqdirlandi
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyevning «8 mart – Xalqaro xotin-qizlar kuni munosabati bilan mukofotlash to‘g‘risida»gi farmoniga asosan davlat va jamiyat hayotida o‘zining samarali mehnati, boy amaliy tajribasi bilan yurtimizda olib borilayotgan tub islohotlar jarayonida faol qatnashib, Yangi O‘zbekistonni barpo etish, xalqimiz farovonligini yuksaltirish yo‘lida tashabbus va ibrat ko‘rsatib kelayotgan bir guruh xotin-qizlar faxriy unvon, orden va medallar bilan taqdirlandi.
Mamlakatimiz neft va gaz sohasi rivojiga munosib hissa qo‘shayotgan ayollar doimo e’tiborda bo‘lib kelgan va shu sabab mukofotlanganlar orasida «O‘zbekneftgaz» AJda faoliyat olib borayotgan quyidagi ayol xodimalar bor:
Shamiyeva Dilfuza Xolmurodovna - Muborak gazni qayta ishlash zavodining eksperimental ta’mirlash-mexanika sexi texnologik qurilmalar operatori «Mehnat shuhrati» ordeni bilan mukofotlandi.
Nurillayeva Nurxon Botir qizi - «Uzbekistan GTL» mas’uliyati cheklangan jamiyatining markaziy laboratoriyasi laboranti «Kelajak bunyodkori» medali bilan mukofotlandi.
Nurillayeva Nurxon Botir qizi mamlakatimiz iqtisodiyotining muhim tarmoqlaridan biri bo‘lgan neft va gaz sohasini rivojlantirish yo‘lida «Uzbekistan GTL» mas’uliyati cheklangan jamiyatining qurilish davridan hozirgi kungacha Zavod markaziy laboratoriyasida samarali mehnat qilib kelayotgan yosh mutaxassislardan biri hisoblanadi.
Dauletnazarova Raya Kurbanbayevna – «Uz-Kor Gas Chemical» qo‘shma korxonasining sex muhandis-metrologi «Shuhrat» medali bilan mukofotlandi.

Президент Шавкат Мирзиёев наградил государственными наградами 3-х активных женщин АО «Узбекнефтегаз»
В соответствии с Указом Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева «О награждении в связи с Международным женским днём – 8 марта» группа женщин, принимающие активное участие в процессе коренных реформ, инициативность, образцовую деятельность и богатый опыт, направленные на строительство Нового Узбекистана и обеспечение роста благосостояния нашего народа, награждены почетными званиями, орденами и медалями.
Среди награждённых также есть и женщины-сотрудники АО «Узбекнефтегаз», вносящие достойный вклад в развитие нефтегазовой отрасли страны:
Шамиева Дилфуза Холмуродовна – оператор технологической установки экспериментального ремонтно-механического цеха Мубарекского газоперерабатывающего завода награждена орденом «Меҳнат шуҳрати».
Нуриллаева Нурхон Ботир кизи – лаборант центральной лаборатории общества с ограниченной ответственностью «Uzbekistan GTL» награждена медалью «Келажак бунёдкори».
Нуриллаева Нурхон Ботир кизи является одним из молодых специалистов ООО «Uzbekistan GTL» по развитию одной из важнейших отраслей экономики нашей страны-нефтегазовой отрасли, плодотворно работающим в центральной лаборатории завода с момента его строительства и по настоящее время.