O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyevning Vengriyaga ikki kunlik rasmiy tashrifi tadbirlarga boy va sermahsul bo‘ldi.
Davlatimiz rahbari Vengriya Prezidenti Katalin Novak bilan uchrashuv o‘tkazdi. Ushbu mamlakatning ishbilarmon doiralari vakillari bilan O‘zbekistonda aniq investitsiya loyihalarini amalga oshirish rejalari ko‘rib chiqildi.
Bosh vazir Viktor Orban bilan muzokaralar bo‘lib o‘tdi, ularning yakunida salmoqli hujjatlar to‘plami imzolandi.
Tashrif dasturidagi tadbirlar yakunlangach, Ferens List nomidagi xalqaro aeroportda oliy martabali mehmonni Vengriya iqtisodiy rivojlanish vaziri Marton Nad va boshqa rasmiy shaxslar kuzatib qo‘ydi. Birinchi bort Toshkentga uchib ketdi.
Shu tarzda O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev Vengriyaga ikki kunlik rasmiy tashrifini yakunlab, Toshkentga qaytib keldi.

Двухдневный официальный визит Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева в Венгрию прошел насыщенно и плодотворно.
Глава нашего государства провел встречу с Президентом Венгрии Каталин Новак. С деловыми кругами этой страны рассмотрены планы по реализации конкретных инвестиционных проектов в Узбекистане.
Состоялись переговоры с Премьер-министром Виктором Орбаном, по итогам которых подписан солидный пакет документов.
По завершении мероприятий визита в международном аэропорту имени Ференца Листа высокого гостя проводили министр экономического развития Мартон Надь и другие официальные лица.
Завершив свой двухдневный официальный визит в Венгрию, Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев вернулся в Ташкент.