Prezident Sirdaryoga tashrif buyurdi
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev 19 fevral kuni Sirdaryo viloyatining Sirdaryo tumaniga tashrif buyurdi. Bu haqda prezident mutbuot xizmati xabar berdi.
Davlatimiz rahbari bu yerda «Sirdaryo universal oyna» korxonasi faoliyati, farmatsevtika va oziq-ovqat tarmoqlari uchun shisha idishlar ishlab chiqarish jarayoni bilan tanishmoqda.
Tashrif davomida Xovos va Mirzaobod tumanlari, Yangiyer va Guliston shaharlariga borish, sanoat, qishloq xo‘jaligi, qurilish sohalarida amalga oshirilgan ishlarni ko‘zdan kechirish rejalashtirilgan.

Президент прибыл в Сырдарью
Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев 19 февраля прибыл в Сырдарьинский район Сырдарьинской области. Об этом сообщила пресс-служба Президента.
Здесь глава государства знакомится с деятельностью предприятия «Сирдарё универсал ойна», процессом производства фармацевтической и пищевой стеклянной тары.
В ходе поездки запланированы посещение Мирзаабадского и Хавастского районов, городов Янгиера и Гулистана, знакомство с работой, проделанной в сферах промышленности, сельского хозяйства и строительства.