Prezidentlar Tojikiston sanoat mahsulotlari ko‘rgazmasida (foto)
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev va Tojikiston Respublikasi Prezidenti Emomali Rahmon «O‘zekspomarkaz»da tashkil etilgan ushbu ko‘rgazma bilan tanishdi. Bu haqda Prezidentning matbuot xizmati xabar berdi.
Bu yerda Tojikistonning yuzdan ortiq korxonalari mahsulotlari namoyish etilmoqda.
Prezidentimizga mazkur korxonalar haqida so‘zlab berildi. Davlatimiz rahbari mahsulotlarning sifati bilan qiziqdi, ishlab chiqaruvchilar bilan suhbatlashdi.
Tashqi savdo va iqtisodiyot mahkamalariga eksport-import aloqalarini kengaytirish bo‘yicha ko‘rsatmalar berildi. Sanoat korxonalari o‘rtasida kooperatsiyani rivojlantirish, tadbirkorlarning to‘g‘ridan-to‘g‘ri hamkorligini yo‘lga qo‘yish muhimligi qayd etildi.

Президенты на выставке промышленной продукции Таджикистана (фото)
Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев и Президент Республики Таджикистан Эмомали Рахмон ознакомились с выставкой, организованной в «Узэкспоцентре». Об этом сообщила пресс-служба Президента Узбекистана.
Здесь демонстрируется продукция более ста предприятий Таджикистана.
Президенту нашей страны была представлена информация об этих предприятиях. Глава нашего государства поинтересовался качеством продукции, побеседовал с производителями.
Ведомствам по внешней торговле и экономике даны указания по расширению экспортно-импортных связей с Таджикистаном. Отмечалась необходимость развития кооперации между промышленными предприятиями, налаживания прямого партнерства предпринимателей двух стран.