«Ba’zida taksi haydab qo‘shimcha pul ishlashga to‘g‘ri kelardi. Bu haqda gapirish yoqimsiz, lekin, afsuski, shunday bo‘lgan», - degan Putin.
2018 yilda jurnalist Andrey Kondrashovga bergan intervyusida Putin Anatoliy Sobchak mer saylovida mag‘lub bo‘lganidan keyin meriyani tark etganida, taksida ishlashga tayyorligini aytgan edi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, Vladimir Putin hech qachon Sankt-Peterburgni tark etishni istamagan bo‘lsa-da, ishga taklif qilingani va Moskvada qo‘nim topganidan minnatdor.
Putin prezident ma’muriyatiga taklif qilinganida, bu taklifni qabul qilmasdan iloji yo‘qligini ta’kidlagan – uning so‘zlariga ko‘ra, o‘shanda u boshqa ish topa olmagan bo‘lardi.

Путин рассказал о работе частным извозом в 90-е годы
Президент России Владимир Путин рассказал, что в 90-е иногда подрабатывал частным извозом, сообщает телеканал «Россия 24», опубликовавший тизер фильма «Новейшая история».
«Иногда приходилось подрабатывать и извозом. Неприятно об этом говорить, но, к сожалению, и это тоже было», — рассказал Путин.
В своем интервью для журналиста Андрея Кондрашова в 2018 году российский президент рассказал, что когда ушел с работы из мэрии после проигрыша Анатолия Собчака выборов градоначальника, он готов был начать работать в такси.
По его словам, хотя Владимир Путин никогда не хотел уезжать из Петербурга, он благодарен, что его пригласили на работу и он смог обосноваться в Москве. Путин отметил, что когда его пригласили в администрацию президента, он не мог не принять это предложение — по его словам, какой-либо другой работы он тогда не смог бы найти.