Qahramon Yo‘ldoshev Qishloq xo‘jaligi vaziriga o‘rinbosar etib tayinlandi
Yo‘ldoshev Qahramon Anvarjonovich O‘zbekiston Respublikasi Qishloq xo‘jaligi vazirining Agrar sohani jadal raqamlashtirish, qishloq xo‘jaligi va oziq-ovqat xavfsizligi sohalariga zamonaviy axborot tizimlari va dasturiy mahsulotlarni joriy etish masalalari bo‘yicha o‘rinbosari lavozimiga tayinlandi. Bu haqda vazirlik matbuot xizmati ma’lum qildi.
Kahramon Yo‘ldoshev 1972-yilda Toshkent shahrida tug‘ilgan. 2007-yilda Toshkent axborot texnologiyalari universitetini tamomlagan.
2018-yildan buyon Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirining o‘rinbosari sifatida ishlab kelayotgan edi.

Назначен новый заместитель министра сельского хозяйства
Йулдашев Кахрамон Анваржоннович назначен заместителем министра сельского хозяйства по вопросам ускоренной цифровизации аграрного сектора, внедрения в сферы сельского хозяйства и продовольственной безопасности современных информационных технологий и программных продуктов. Об этом сообщила пресс-служба ведомства.
Кахрамон Юлдашев родился в 1972 году в Ташкенте. В 2007 году он окончил Ташкентский университет информационных технологий. До назначения с 2018 года работал заместителем министра по развитию информационных технологий и коммуникаций.