Qoraqalpog‘istondagi ayanchli avtohalokatda 2 ayol qurbon bo‘ldi
21-avgust soat 03:30 larda 24 yoshli fuqaro Cobalt mashinasida qarshisidan kelayotgan 40 yoshli haydovchi boshqaruvidagi Nexia mashinasi bilan to‘qnashgan.
Cobalt haydovchisi Qoraqalpog‘istonning To‘rtko‘l tumani hududidan o‘tuvchi “G‘uzor-Buxoro-Nukus-Beynau” yo‘lida ketayotgan bo‘lgan.
Oqibatda Cobalt haydovchisi, ayol yo‘lovchisi, Nexia’dagi 2 yo‘lovchi (biri 18 yoshli qiz) turli darajadagi tan jarohatlari bilan kasalxonaga yotqizilgan.
Ko‘rsatilgan tibbiy muolajalarga qaramay, ayol va qiz shu yerda vafot etganlar. Holat yuzasidan jinoyat ishi qo‘zg‘atilib, tergov harakatlari olib borilmoqda.

«Кобальт» столкнулся с «Нексией» в Каракалпакстане: двое погибли
21 августа 2019 года в Турткульском районе Республики Каракалпакстан, в 03.30 часов на 598-м км автомагистрали А-380 Гузар – Бухара – Нукус – Бейнеу произошло ДТП с летальным исходом.
По данным МВД, 24-летний житель Хорезмской области Ф.К., управляя автомобилем марки «Cobalt», выехал на встречную полосу и совершил столкновение со встречным автомобилем марки «Nexia», которым управлял 40-летний житель Хорезмской области А.Б.
В результате ДТП водитель автомобиля «Cobalt», его 20-летняя пассажирка С.Н., а также пассажиры автомобиля «Nexia» - 18-летняя М.К. и 27-летний М.М. были госпитализированы, но несмотря на оказанную медицинскую помощь С.Н. и М.К. скончались в больнице. Возбуждено уголовное дело, ведется следствие.