Qozog‘iston prezidenti Faxriy mehmonlar xiyobonida daraxt ekdi
Davlat tashrifi bilan mamlakatimizga kelgan Qozog‘iston Prezidenti Qosim-Jo‘mart To‘qayev O‘zbekiston Prezidenti Shavkat Mirziyoyev huzurida «Ko‘ksaroy» qarorgohining Faxriy mehmonlar xiyobonida daraxt ekdi.
Marosim O‘zbekiston-Qozog‘iston munosabatlarida yangi davr boshlanayotgani, mamlakatlarimiz o‘rtasidagi strategik sheriklik va ittifoqchilikni qardosh xalqlarimizning farovonligi yo‘lida yanada mustahkamlashga qat’iy intilishning ifodasi bo‘ldi.
Qozog‘iston yetakchisining mamlakatimizga davlat tashrifi asosiy tadbirlari ertaga, 22-dekabr kuni bo‘lib o‘tadi.
Oliy darajadagi muzokaralar bo‘lib o‘tadi, ularning yakunida tarixiy ahamiyatga ega bitimlarning imzolanishi kutilmoqda. Birgalikda yirik investitsiya loyihalarini boshlab berish va OAV vakillari uchun brifing o‘tkazish ko‘zda tutilgan.

Президент Казахстана посадил дерево на Аллее почетных гостей
Президент Казахстана Касым-Жомарт Токаев, прибывший в нашу страну с государственным визитом, в присутствии Президента Узбекистана Шавката Мирзиёева посадил дерево на Аллее почетных гостей в резиденции «Куксарой».
Церемония стала символом начала новой эпохи в узбекско-казахстанских отношениях, твердых намерений глав государств еще более укрепить стратегическое партнерство и союзничество наших стран во благо двух братских народов.
Основные мероприятия государственного визита лидера Казахстана в нашу страну состоятся завтра, 22 декабря.
Состоятся переговоры на высшем уровне, по итогам которых ожидается подписание исторически важных соглашений. Предусмотрены совместный запуск крупных инвестиционных проектов и брифинг для представителей СМИ.