Konsert berish uchun AQShga bormoqchi bo‘lgan Rayhon G‘aniyevaga viza berilmadi
O‘zbek shou-biznesi yulduzlaridan biri Rayhon G‘aniyeva viza berilmagani uchun AQShning Nyu-York shahrida o‘tkazilishi rejalashtirilgan konsert dasturida ishtirok eta olmaydi. Xonanda bu haqda «Instagram»dagi sahifasida ma’lum qildi.
«Afsuski, menga viza berishni rad etishgani uchun 12-maydagi konsertda ishtirok etolmayman. 2009-yilda Amerikada bo‘lganimda bizdan vatandoshlarimiz uchun kuylab berishimizni iltimos qilishgandi. Biz faqat mehnat vizasi bilangina qo‘shiq kuylash mumkinligini bilmagandik. O‘shanda pul olmasdan kuylaganmiz. O‘zimiznikilarni, yaqinlarimizni xursand qilmoqchi edik. Afsuski buni huquqbuzarlik deb hisoblashdi va bu viza berishni rad etish uchun sabab bo‘ldi. Shohruhxon va Ziyodaga omad va muvaffaqiyatlar tilayman», — deb yozadi Rayhon Instagramdagi sahifasida.
Eslatib o‘tamiz, «Uzbek Stars» deb nomlangan konsert dasturi 12-may kuni bo‘lib o‘tadi. Dasturda Shohruhxon va Ziyoda chiqish qilishi rejalashtirilgan.

Узбекскую певицу Райхон Ганиеву не пустили в США
Певице из Узбекистана Райхон Ганиевой отказали в американской визе из-за нарушения американского законодательства в прошлом. Об этом артистка написала на своей странице в Instagram.
«К большому сожалению, я не смогу присутствовать на концерте 12 мая, в связи с отказом в визе. В 2009 году, будучи в Америке, нас попросили спеть для наших соотечественников. Мы не знали, что это можно делать только по рабочей визе. Так как мы пели безвозмездно. Мы хотели порадовать наших? родных. К сожалению, это посчитали правонарушением и причиной отказа в визе. Я желаю всем нашим соотечественникам любви и счастья. Желаю @ziyodaqobilova @_shohruhhon_ удачи и успехов», — написала Райхон Ганиева.
Существует два вида рабочих виз в США — Н1В и Н2В, второй запрещает в дальнейшем претендовать на Green Card. Процесс их получения сходен, визы выдают по результатам собеседования в посольстве. Среди основных требований к желающим попасть в Америке — знание английского языка и наличие работодателя в Штатах.
Райхон Ганиева — узбекская актриса и певица, заслуженная певица Республики Узбекистан. Считается самой влиятельной певицей страны.