Rossiyada o‘zbeklar ishtirokidagi to‘qnashuvda o‘q otar qurol ishlatildi
Ijtimoiy tarmoqlarda Rossiya Federatsiyasidagi mehnat migrantlari o‘rtasida mushtlashuv yuz bergani, unda O‘zbekiston fuqarolari ham ishtirok etgani haqida xabarlar tarqaldi.
Dastlabki ma’lumotlarga ko‘ra, Sankt-Peterburg shahri janubida bir nechta erkak kishi o‘rtasida kelishmovchilik natijasida janjal kelib chiqqan. Shuningdek, o‘zaro to‘qnashuv jarayonida o‘q otar quroli ham ishlatilgan.
Ushbu janjal oqibatida O‘zbekiston fuqarosi 1994 yilda tug‘ilgan D.A. jarohat bilan shahar shifoxonasiga yotqizilgan. Hozirgi vaqtda uning holati yaxshi.

Узбекистанец получил ранение в результате драки между мигрантами в Санкт-Петербурге
В социальных сетях распространилось сообщение о том, что в России произошла драка между трудовыми мигрантами, в которой также участвовали граждане Узбекистана.
По информации Агентства внешней трудовой миграции Узбекистана, на юге Санкт-Петербурга между несколькими мужчинами произошел конфликт. В ходе ссоры также было применено огнестрельное оружие.
В результате 28-летний гражданин Узбекистана Д.А. был госпитализирован в городскую больницу с огнестрельным ранением. В настоящее время его состояние оценивается как хорошее. Ведется следствие.