Saida Mirziyoyeva: «Dunyoga yangi O‘zbekistonni namoyish eta olamiz»
Axborot va ommaviy kommunikatsiyalar agentligi direktori o‘rinbosari Saida Mirziyoyeva «Facebook»dagi sahifasida O‘zbekistonning xalqaro maydondagi imidji haqidagi mulohazalarini yozdi.
«Bugun biz Agentlik faoliyatining asosiy yo‘nalishlaridan biri — O‘zbekistonning xalqaro maydondagi nufuzini yanada oshirish va har tomonlama mustahkamlash masalalarini muhokama qildik.
Ma’lumki, hozirgi globallashuv sharoitida ijobiy imij har qanday davlat rivojida muhim o‘rin tutadi.
Qizg‘in munozaralar chog‘ida milliy brend va mamlakat imijiga ta’sir etuvchi asosiy omillar, jumladan, investitsiya muhiti, savdo va biznes erkinligi, davlat boshqaruvining samaradorligi, milliy merosni asrash, inson kapitalini rivojlantirish, ta’lim, sog‘liqni saqlash, ekologiya va boshqa masalalar ko‘rib chiqildi» deb fikrini bayon qilgan Mirziyoyeva.
«Maqsadimiz — O‘zbekistonni jahon hamjamiyatiga katta imkoniyatlar mamlakati sifatida tanishtirish, diyorimizning noyob salohiyatini ochib berish.
Albatta, bu oson ish emas. Lekin ishonchim komilki, kuchli jamoamiz sa’y-harakatlari va davlat idoralari bilan hamkorlikdagi ishimiz tufayli biz yuksak natijalarga erishamiz, dunyoga yangi O‘zbekistonni namoyish eta olamiz!» deya fikrini yakunlagan AOKA direktori o‘rinbosari.

Саида Мирзиёева: «Мы сможем продемонстрировать миру новый Узбекистан!»
Заместитель директора агентства информации и массовых коммуникаций Саида Мирзиёева на своей странице в Facebook написала об укреплении благоприятного имиджа Узбекистана на международной арене.
«Сегодня мы обсудили одно из ключевых направлений деятельности Агентства – дальнейшее повышение и всестороннее укрепление благоприятного имиджа Узбекистана на международной арене. Как известно, в нынешних условиях глобализации положительный имидж играет важную роль в развитии любого государства»,- отмечает замглава АИМК.
В ходе дискуссии были рассмотрены основные факторы, влияющие на национальный бренд и имидж страны, такие как инвестиционный климат, свобода торговли и бизнеса, эффективность государственного управления, сохранение национального наследия, развитие человеческого капитала, образование, здравоохранение, экология и т.д.
«Наша цель – широко представить Узбекистан мировому сообществу как страну больших возможностей, раскрыть уникальный потенциал республики. Конечно же, это – задача не из легких. Но я уверена, что благодаря усилиям нашей компетентной команды и слаженной работе с государственными органами мы сможем достичь высоких результатов и продемонстрировать миру новый Узбекистан!»,- написала Мирзиёева.