Shavkat Mirziyoyev: Islom aka kamtar inson edilar. Bu maqbara ham o‘zlariga munosib bo‘lgan
Davlatimiz rahbari Samarqandga safari chog‘ida O‘zbekistonning Birinchi Prezidenti Islom Karimov qabrini ziyorat qildi, deya xabar berdi prezident matbuot xizmati.
Marhumning haqiga Qur’on tilovat etildi.
O‘tganlarni yaxshi amallari bilan eslash, ruhlarini shod etish muqaddas qadriyatlarimizdandir. Ulamolar bilan suhbatda Islom Karimovning ana shunday insoniy fazilatlari yodga olindi.
«Islom aka kamtar inson edilar. Bu maqbara ham o‘zlariga munosib bo‘lgan. Bu yerga mehr berganmiz. Birinchi Prezidentimiz boshlagan ishlarni davom ettirayapmiz. Ruhlari shod bo‘lsin, ilohim», — dedi Shavkat Mirziyoyev.

«Ислам-ака был скромным человеком» — Шавкат Мирзиёев посетил могилу Первого Президента (фото)
В ходе поездки в Самаркандскую область глава государства посетил могилу Первого Президента Узбекистана Ислама Каримова. В честь покойного были прочитаны суры из Корана, сообщает пресс-служба главы государства.
Поминать добрые дела усопших, высоко чтить их память - присущие нашему народу священные ценности. В беседе с религиозными деятелями были отмечены лучшие человеческие качества Ислама Каримова.
– Ислам-ака был скромным человеком. И этот мавзолей ему под стать. Мы вложили душу в это место. Продолжаем работу, начатую Первым Президентом. Пусть Всевышний упокоит его душу, - сказал Шавкат Мирзиёев.