Shavkat Mirziyoyev Muhammad bin Zoid Ol Nahayonga tabrik yo‘lladi
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev Birlashgan Arab Amirliklari Birlashgan Arab Amirliklari Qurolli kuchlari Oliy bosh qo‘mondoni o‘rinbosari, Abu Dabi Amirligi valiahdi Shayx Muhammad bin Zoid Ol Nahayonni mamlakat Prezidenti etib saylangani bilan tabrikladi.
«Sizning so‘nggi yillarda O‘zbekiston va Amirliklar o‘rtasidagi ko‘p qirrali va uzoq muddatli hamkorlik aloqalarini har tomonlama mustahkamlashga qo‘shib kelayotgan beqiyos amaliy hissangizni va ko‘rsatayotgan e’tiboringizni katta mamnuniyat bilan e’tirof etmoqchiman.
Kelgusida ham birgalikdagi qat’iy intilishlarimiz va doimiy muloqotlarimiz natijasida davlatlarimiz o‘rtasida jadal rivojlanib borayotgan o‘zaro ishonch, yuksak hurmat va bir-birini qo‘llab-quvvatlash tamoyillariga asoslangan sherikligimiz izchil kengayib borishiga aminman», deyiladi, jumladan, davlatimiz rahbarining maktubida.

Шавкат Мирзиёев поздравил Мухаммада бин Заида Аль Нахаяна
Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев поздравил заместителя Верховного главнокомандующего Вооруженными силами Объединенных Арабских Эмиратов, наследного принца эмирата Абу Даби Шейха Мухаммада бин Заида Аль Нахаяна с избранием на пост Президента этой страны. Об этом сообщает пресс-служба главы государства.
«Хочу с удовлетворением отметить Ваш неоценимый практический вклад и уделяемое в последние годы внимание к всестороннему укреплению многопланового и долгосрочного сотрудничества между Узбекистаном и Эмиратами.
Уверен, что наше партнерство, динамично развивающееся благодаря нашим решительным совместным усилиям и постоянным контактам, основанное на принципах взаимного доверия, уважения и поддержки, будет и в дальнейшем последовательно расширяться», говорится, в частности, в послании главы нашего государства.