O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyevning farmonlariga muvofiq, mustaqilligimizning 27 yilligi arafasida mamlakatimizni har tomonlama rivojlantirishga katta hissa qo‘shgan, o‘z sohalarida yuqori natijalarga erishgan bir guruh yurtdoshlarimiz faxriy unvonlar, orden va medallar bilan taqdirlangan edi.
«O‘zbekiston» xalqaro anjumanlar saroyida 31-avgust kuni ana shu yuksak mukofotlarni topshirish marosimi bo‘ldi.
Shavkat Mirziyoyev yig‘ilganlarni Mustaqillik bayrami, davlat mukofotlariga sazovor bo‘lgani bilan tabrikladi.
- Mamlakatimiz taraqqiyotining yangi davriga, yangi bosqichiga qadam qo‘ydik.Kelajagimizni xalqimiz tomonidan qabul qilingan Harakatlar strategiyasi asosida o‘z qo‘limiz, o‘z kuchimiz bilan barpo etmoqdamiz. Odamlarni rozi qilishni bugungi siyosatimizning bosh maqsadi, deb bilamiz. “O‘sish”, “rivojlanish” deganda faqat raqamlarga, miqdor ko‘rsatkichlariga emas, avvalo ular aholining kundalik hayotida, uyi va dasturxonida qanday namoyon bo‘layotganiga ustuvor ahamiyat qaratayapmiz, - dedi Prezident.
Bugun barcha-barcha jabhalarda o‘zgarishlar ro‘y bermoqda. Mamlakatimizning iqtisodiy qudratini yuksaltirish, hududlarni kompleks rivojlantirish, qishloq va mahallarni obod qilish, xalqning turmush darajasini oshirish bo‘yicha keng ko‘lamli islohotlar amalga oshirilmoqda.
Bu ishlarga munosib hissa qo‘shayotgan, o‘zining fidokorona mehnati, Vatanga sadoqati bilan el-yurtga namuna bo‘layotgan insonlar xizmatini munosib qadrlanmoqda. Turli sanalar va kasb bayramlari munosabati bilan o‘nlab fidoyi insonlar davlatimizning yuksak mukofotlari bilan taqdirlanmoqda. Joriy yilning o‘tgan davrida turli sanalar munosabati bilan 320 nafar vatandoshimiz davlatimiz tomonidan faxriy unvonlar, orden va medallar bilan taqdirlandi. Bayram arafasida ularning safiga yana 321 kishi qo‘shildi.
Prezidentimiz bir guruh yurtdoshlarimizga davlat mukofotlarini tantanali ravishda topshirdi.
- Men sizlarning ko‘pchiligingizni yaqindan taniyman. Har biringizni o‘z mehnati, jonkuyarligi va tashabbuskorligi bilan barchaga o‘rnak bo‘layotgan hurmatli insonlar sifatida qadrlayman.
- Barchangizga tilagim bitta: sizlar mana shunday yutuq va zafarlarni qo‘lga kiritishdan hech qachon charchamang. Biz esa sizlarga davlatimizning mana shunday yuksak mukofotlarini topshirishdan charchamaylik, - dedi Shavkat Mirziyoyev.

Шавкат Мирзиёев вручил государственные награды соотечественникам
В соответствии с указами Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева в преддверии 27-летия независимости нашей страны группа соотечественников, внесших большой вклад в развитие страны, достигших высоких результатов в различных сферах, была награждена орденами и медалями, им присвоены почетные звания.
Во Дворце международных форумов «Узбекистон» 31 августа состоялась церемония вручения этих высоких наград. Об этом сообщила Пресс-служба Президента Республики Узбекистан.
Шавкат Мирзиёев поздравил собравшихся с Днем независимости, тепло поприветствовал удостоившихся государственных наград.
«Наша страна вступила в новый этап, вышла на новый уровень своего развития. Мы строим свое будущее своими руками, своими силами на основе одобренной нашим народом Стратегии действий.
Мы видим главную задачу нашей политики в достижении удовлетворенности народа жизнью. Говоря «рост», «развитие», мы не подразумеваем лишь цифры, количественные показатели, но и придаем приоритетное значение тому, насколько реформы отражаются в повседневной жизни, достатке и благосостоянии населения», - сказал Президент.
Сегодня во всех сферах жизни страны происходят большие преобразования. Осуществляются широкомасштабные реформы по приумножению экономической мощи страны, комплексному развитию регионов, благоустройству сел и махаллей, повышению уровня и качества жизни народа.
Заслуги людей, вносящих достойный вклад в это дело, подающих пример своим самоотверженным трудом, преданных служению Родине, оцениваются по достоинству. В связи с различными датами и профессиональными праздниками десятки отличившихся граждан удостаиваются высоких государственных наград. За минувший период этого года почетные звания, ордена и медали получили 320 соотечественников. Сегодня их ряд пополнил еще 321 человек.
Президент нашей страны торжественно вручил государственные награды.
«Я близко знаком со многими из вас. Ценю вас в качестве уважаемых людей, служащих для всех примером беззаветного труда, инициативности и полной самоотдачи.
Желаю вам одного: никогда не уставайте достигать таких высоких успехов и побед, чтобы мы не уставали вручать вам высокие награды нашего государства», - сказал Шавкат Мирзиёев.