Shavkat Mirziyoyev Nodirbek Abdusattorovni tabrikladi
Ma’lumki, kuni kecha o‘zbekistonlik 17 yoshli grossmeyster Nodirbek Abdusattorov — rapid (tezkor shaxmat) yo‘nalishida jahon chempionligini qo‘lga kiritdi.
MDHning norasmiy sammiti bo‘lib o‘tgan Sankt-Peterburgdan Toshkentga qaytayotgan samolyotda Prezident Shavkat Mirziyoyev va butun delegatsiya tezkor shaxmat bo‘yicha jahon chempionatida hamyurtimiz Nodirbek Abdusattorovning ishtirokini katta qiziqish bilan onlayn kuzatib bordi.
Davlatimiz rahbari shaxmatning rapid yo‘nalishi bo‘yicha yangi va eng yosh jahon chempioniga o‘zining eng samimiy tabriklarini yo‘lladi hamda uning ota-onasi va murabbiylariga minnatdorlik bildirdi.

Шавкат Мирзиёев поздравил Нодирбека Абдусатторова с победой на чемпионате мира по рапиду
Как мы сообщали ранее, 17-летний шахматист из Узбекистана Нодирбек Абдусатторов стал чемпионом мира по быстрым шахматам (рапиду).
В самолете, возвращающемся в Ташкент из Санкт-Петербурга, где прошел неформальный саммит СНГ, Президент и вся делегация с большим интересом наблюдали онлайн за участием нашего соотечественника Нодирбека Абдусатторова в чемпионате мира по быстрым шахматам, сообщила пресс-служба главы государства.
«Глава нашего государства шлет свои сердечные поздравления новому и самому молодому чемпиону мира по рапиду и благодарит его родителей и наставников. Так держать!», - говорится в сообщении.