![Shavkat Mirziyoyev Tojikistonga jo‘nab ketdi](http://static.xabar.uz/crop/2/7/720_460_95_2754699251.jpg)
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev Tojikiston Respublikasi Prezidenti Emomali Rahmonning taklifiga binoan 18 aprel kuni davlat tashrifi bilan ushbu mamlakatga jo‘nab ketdi.
Avval xabar qilinganidek, tashrif dasturiga muvofiq Dushanbe shahrida oliy darajadagi muzokaralar, qator ikki tomonlama uchrashuvlar va qo‘shma tadbirlar o‘tkazilishi rejalashtirilgan.
Muzokaralar yakunida turli sohalardagi ko‘p qirrali hamkorlikni mustahkamlash va rivojlantirishga qaratilgan bitimlarning salmoqli to‘plamini qabul qilish ko‘zda tutilgan.

Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев по приглашению Президента Республики Таджикистан Эмомали Рахмона 18 апреля отбыл в эту страну с государственным визитом.
Как сообщалось ранее, в соответствии с программой пребывания в городе Душанбе предусматривается проведение переговоров на высшем уровне, а также ряда двусторонних встреч и совместных мероприятий.
По итогам переговоров планируется принятие солидного пакета соглашений, нацеленных на укрепление и расширение многопланового сотрудничества в различных сферах.