Shavkat Mirziyoyev Urganchda bunyod etilayotgan ko‘p qavatli uylarni borib ko‘rdi
Prezident Shavkat Mirziyoyev Urganch shahrining Xonqa ko‘chasida bunyod etilayotgan ko‘p qavatli uylarni borib ko‘rdi. Bu haqda prezident matbuot xizmati xabar berdi.
Bu yerda har biri 54 kvartirali to‘rtta 9 qavatli turar joy qurilmoqda. Monolit usulida, energiyatejamkor qurilish materiallaridan foydalangan holda bunyod etilmoqda. Xonadonlar tayyor holda topshiriladi. Yaqin oylarda bu yerga aholi ko‘chib kelib, hudud zamonaviy mavzelardan biriga aylanadi.
Davlatimiz rahbari uyning shourumini kirib ko‘rdi. Mebellar, muhandislik tarmoqlarining sifatiga e’tibor qaratdi. Ko‘p qavatli uylarga malakali xizmat ko‘rsatishni yo‘lga qo‘yish bo‘yicha ko‘rsatma berildi.
Shu yerda Xorazmda amalga oshiriladigan bunyodkorlik ishlari, xususan, Urganch shahridagi «Binary» xalqaro universiteti uchun yangi bino barpo etish, avtomobil yo‘llarini ta’mirlash, ko‘prik qurish, kommunal xizmatlarni yaxshilash bo‘yicha loyihalar taqdimoti o‘tkazildi.

Шавкат Мирзиёев ознакомился с ходом строительства многоэтажных домов в Ургенче
Президент Шавкат Мирзиёев ознакомился с ходом строительства домов на улице Хонка в Ургенче, сообщает пресс-служба президента.
Здесь возводятся четыре девятиэтажных жилых дома на 54 квартиры каждый. Они строятся монолитным способом, с использованием энергоэффективных строительных материалов. Квартиры будут сдаваться, как говорится, «под ключ». В ближайшие месяцы дома будут заселены, и район превратится в современный квартал.
Глава государства посетил шоурум жилого комплекса. Поинтересовался качеством мебели, инженерных сетей. Дал указание наладить квалифицированное обслуживание многоэтажных домов.
Представлена информация о запланированной в Хорезмской области созидательной работе, в частности, строительстве нового здания для Международного университета «Binary» в Ургенче, ремонте автомобильных дорог, возведении мостов, улучшении коммунального обслуживания.