Shavkat Mirziyoyev Vladimir Zelenskiyni ishonchli g‘alaba bilan tabrikladi
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev Vladimir Zelenskiyni Ukrainadagi prezidentlik saylovlaridagi ishonchli g‘alaba bilan tabrikladi.
«O‘zbekiston-Ukraina munosabatlari an’anaviy do‘stlik, o‘zaro manfaatli hamkorlik asosida, xalqlar manfaati yo‘lida izchil rivojlanadi va mustahkamlanib boraveradi», deyiladi prezident tabrigida.
Eslatib o‘tamiz, Vladimir Zelenskiy 21-aprel kuni kechgan prezidentlik saylovining ikkinchi turida Petr Poroshenkoni katta farq bilan ortda qoldirib, g‘olib chiqqandi.

Шавкат Мирзиёев поздравил Владимира Зеленского с убедительной победой на выборах
Президент Шавкат Мирзиёев поздравил Владимира Зеленского с убедительной победой на состоявшихся выборах Президента Украины.
«Убежден, что узбекско-украинские отношения, основанные на принципах традиционной дружбы, взаимовыгодного сотрудничества и учета интересов друг друга, будут и впредь последовательно развиваться и укрепляться на благо наших стран и народов», - говорится в послании главы нашего государства.
Напомним, Владимир Зеленский победил на выборах президента Украины, набрав во втором туре 73,22% голосов избирателей.