8 avgust kuni Oqo‘rda qarorgohida O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyevni rasmiy kutib olish marosimi bo‘lib o‘tdi.
Oliy martabali mehmon sharafiga faxriy qorovul saf tortdi. O‘zbekiston va Qozog‘iston davlat madhiyalari yangradi. Ikki mamlakat yetakchilari faxriy qorovul safi oldidan o‘tdilar. Birgalikda suratga tushildi.
Ayni paytda davlat rahbarlarining tor doiradagi muzokaralari bo‘lib o‘tmoqda. Tomonlar O‘zbekiston bilan Qozog‘iston o‘rtasidagi strategik sheriklik va ittifoqchilik munosabatlarini yanada rivojlantirish va chuqurlashtirishning dolzarb masalalarini muhokama qilmoqda.

В Астане состоялась церемония официальной встречи Шавката Мирзиёева (фото)
8 августа в резиденции «Акорда» в Астане прошла церемония официальной встречи Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева.
В честь высокого гостя был выстроен почетный караул. Прозвучали государственные гимны Узбекистана и Казахстана. Лидеры двух стран обошли строй почётного караула. Состоялось совместное фотографирование.
В эти минуты проходят переговоры глав государств в узком формате. Стороны обсуждают актуальные вопросы дальнейшего развития и углубления узбекско-казахстанских отношений стратегического партнерства и союзничества.